Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik specializáció lenne a...

Melyik specializáció lenne a nyerő a BME VIK-en?

Figyelt kérdés

Másodéves villamosmérnök hallgató vagyok. Következő félévben már specializációt kell választani, és egy kissé elbizonytalanodtam. Az biztos, hogy MSC re mellékspecre az alkalmazott elektronikára szeretnék menni, mert már 17 éves korom óta a triakkal "játszom":D Viccet félretéve, milyen specre menjek bsc-n, és milyen föspecre msc-n? Én az IIT AUT és VET es szakirányokra gondoltam, akár ugy is, hogy bscn VET-villgépek, msc-n iit/Aut főspec, vagy fordítva?

Amúgy ez az alkalmazott elektronika /=teljesitményelektronika,ipariautomatika/ mellékspec mennyire nyerő, keresettek akik onnan kerülnek ki, és ezzel a szakterülettel akarnak foglalkozni, vagy "tul sok van belölük"? Egyszóval ezekröl érdeklődnék:)



2017. nov. 26. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nezd meg a szakdolgozat-temakat, illetve a targyak tematikajat olvasd el a wikin.


A BSc specnel jobban szamit hogy hobbibol melyik teruletben melyedsz el.

2017. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ha hobbi akkor mikrokontroller programozás, ezek közül legalábbis, mert ugye bscn nincs külön ilyen szakirány, bár régen volt(!), de tudtommal az autra vagy iitre menve el lehet a dolgot vinni ipari automatika irányba...
2017. nov. 26. 12:50
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
AUT-on inkabb webes temak vannak, talan az IIT-nel vannak mikrokontrolleresek.
2017. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De az auton is biztos vannak, hát a tevesz is azzl foglalkozik xDD. Mindenesetre akkor majdnem mind1 ezek szerint hogy aut v iit, mert csak egy laborban tér el.


És a vet/vill gépek? Az is egy jo választás nem?

2017. nov. 26. 13:09
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Infos vagyok, nemtom veten mi van:)


De mondom a temakat nezd meg. A felsorolt temakbol kell valasztanod 3 feleven keresztul.

2017. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Beágy közös tárgyai jók, annak ellenére, hogy nekem anno nem volt sok időm foglalkozni velük, de 2/3 előadásos tárgyból nagyon jó jegyzet van, amiket később is érdemes visszaolvasgatni ha már kikerülsz egyetemről. IIT témalabor szerintem valami istenkirály volt (uC+szenzor+szabtech tudással játszani kicsit), viszont az önlab/szakdoga témák visszafejlődés ehhez képest, nekem nagyon algoritmizálós-infós témáknak tűntek, ami nem baj, csak hát ha villamosmérnök szeretnél lenni... én most éppen céges témát csináltam, fejlődés terén nem bántam meg.

MSc mellékspechez várd meg az elektro2-t, nézd meg miről szól, de ne a tárgy oktatói alapján alkoss róla véleményt, mert akkor csak elveszik a kedved, pedig hasznos dolgokról esik szó.

Az pedig, hogy mivel fogsz foglalkozni, csak kis mértékben határozza meg, hogy milyen ágazaton végzel, a munkahelyen nagyon sokat fogsz még tanulni.

2017. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én MIT-en vagyok, úgyhogy hallgatom a közös tárgyakat én is. Az AUT-on van mikrokontroller programozás, 5. félévben csak házi, de 6.-ban nekik labor is van. IIT-vel nem tom hogy állsz, de a házi feladatokat össze-vissza értékelik, meg visszadobálják, félév csúszás is lehet miattuk, én nagyon utálom őket. ZH-n is sokan buktak, meg kettesekkel mentek át, és 40%-ban beszámít. Valamint k***a hosszú diasoraik vannak, százezer fajta érzékelővel.

Szakdogát bármelyiken csinálhatod egy specen belül (pl. MIT-AUT-IIT).

Egyik ismerősöm VET-en van villamos gépek és hajtásokon, nekik sokkal lazább a specializáció, nincs ennyi házi, meg programozás, meg nem is buktatgatnak.

Szabtechnak sok hasznát én nem vettem, inkább Info 1, meg Digit 2, tudás jönne jól ezen a specen.

2017. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző mindent leírt. Még annyit, h az Elektronika 2 előadónál rosszabbat még nem láttam. Szerintem amúgy a vettel jobban jársz BSc-n!
2017. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az IIT-t kerüld el, ha kedves az életed, akkora szemeteket máshol keresve se találsz, ott csak egy NEPTUN kód vagy, pont leszarják, hogy mennyire érthető valami.
2017. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Na ne mondd már, hogy K.Zsolt vagy Emese így bánik veled IIT-n. Specen már a társaság jobbik fele van ott...
2017. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!