Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gyak. Vez. Megszegte a...

A gyak. Vez. Megszegte a tanulmányi szabályzatot. Indokolt-e a felháborodásom? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A gyak.vez. kitalálta még novemberben, hogy aláírásért mindenkit le akar majd feleltetni utolsó órán. A probléma ezzel az, hogy a tanulmányi szabályzat kimondja, hogy tematika szerint kell eljárni a követelmények tekintetében, amelyet első héten publikálni kell. Ebben annyi áll hogy max 3 hiányzás engedélyezett, és hogy "Nem megfelelő felkészültség esetén a jelenlét megtagadható, ami az aláírás elvesztéséhez vezethet!". Az első feltétel okés, a második feltétel is teljesül rám, mert végig bejártam órákra és készültem is, de most nem fogok egy féléves anyagból felkészülni december elején, mert ez a tárgyat januárra időzítettem. Tehát nem a lustaság beszél belőlem, csupán nem fér most nekem bele. Tehát ha nem megyek be következő órára, akkor elméletileg eleget tettem a követelménynek és nem tagadhat meg aláírást igaz? Persze aláírás nélkül egy év csúszás... amúgy meg vizsgára fel tudnék készülni.

A tanárról annyit, hogy totál idegbeteg, a többi csoport persze automatikusan kapta az aláírást, a miénk meg dühöng folyamatosan.

Konfrontálódjak a tanárral, esetleg felsőbb szinteken próbáljam meg érvényesíteni az igazam, ha egyáltalán igazam van? Köszi a válaszokat!



2017. dec. 5. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez durva, én nagyon kiborulnék. Nekem is van olyan tárgyam ami nehéz és nem tudnék lefelelni belőle ebben a hónapban, de a vizsgára ami január közepén van simán felkészülök. Semmiképp ne hagyd ennyiben a dolgot, szerintem először próbálj meg a tanárral beszélni, és ha nem sikerül kitalálni valami értelmeset akkor hallgatói önkormányzat, tantárgyfelelős, tanszékvezető, dékán, stb...
2017. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, lefeleltet, és azt mondja, hogy "nem volt megfelelő a felkészültséged" - egy idegbeteg oktatóval nem tanácsos ujjat húzni, akkor sem, ha neked van igazad. Felsőbb fórumhoz fordulni most már késő, rögtön, amikor ezt novemberben megtudtátok, akkor lehetett volna!


Első körben próbáljatok vele beszélni, de csak udvariasan!

Ha nem megy, és elég "bátrak" vagytok, akkor max. a tantárgyfelelősnél fussatok még egy kört (ha ő a tantárgyfelelős vagy a tantárgyfelelős kedvence, az szívás:( )


Elvileg félév közben nem lehet megváltoztatni a követelményrendszert, de csak ti jöhettek ki rosszul a sztoriból, akkor is, ha nektek van igazatok, főleg, ha szóbeli vizsga vagy esszé kérdés lesz vagy beadandót kell még elbírálni.


Én a helyedben inkább felkészülnék, ahogy tudok...

2017. dec. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Írásbeli vizsga, feladatmegoldás + elmélet, tehát elég objektív. Az a baj, hogy ha nem találja megfelelőnek a felkészülésem, úszott az aláírás... A felkészülés már nem fér nekem bele most.

Akkor megpróbálok beszélni vele, ha nem jutok semmire , akkor tárgyfelelős lesz belőle vagy valami. Aztán majd kiderül jövő héten hogy alakul ez az egész.

2017. dec. 5. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!