Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás egyedül vagy...

Továbbtanulás egyedül vagy barátokkal?

Figyelt kérdés

Két suli között vacilálok de nem tudok dönteni.

Az egyik szempont az az lenne hogy az egyik suliba mennek a barátaim közül 6-7 ember de csak 1-2 emberrrel járnék egy osztályba,a másikba meg csak én vagy max egy barátnőm de ő se valószínű.

Kicsit félénk vagyok ilyen téren,habár könnyen barátkozok de nehezen nyílok meg új közegbe.

Ti egyedül vagy barátokkal mentetek tovább gimibe?

Megbántátok?

Előre köszi a válaszokat :)



2017. dec. 6. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül mentem, és nem bántam meg egy percig sem. Ha igaz barátságról van szó, akkor az megmarad úgy is, hogy nem egy gimibe jártok. Nekem is így volt, és még mindig az általános iskolás legjobb barátnőm a legjobb. Szerintem egy barát, vagy ismerős visszahúz abban, hogy új emberekkel ismerkedj meg.
2017. dec. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,én is így gondolom igazából csak kicsit gátlásos vagyok ilyen téren.

De ez most kicsit megnyugtatott :)

2017. dec. 7. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te vagy gátlásos, biztos mások is azok. Egy osztályban nagyon sok ember van, és konkrétan mindenki ugyanabban a cipőben van, mint te: idegenek neki a többiek, izgul, fél, szeretne barátkozni, de nem tudja, hogyan nyisson. Nálunk ez elég gyorsan ment, mindenki kezdeményezett mindenki felé...


Én biztos, hogy nem választanék iskolát az alapján, hogy oda hány barátom megy tovább. A környezetemben én pont azt tapasztalom, hogy akik nagyon együtt mennek, azok aztán klikkesednek, egyáltalán nem barátkoznak a többiekkel, nem is akarják őket megismerni, vagy pedig ha valaki a csoportból nyitni akar mások felé, akkor óriási veszekedés van belőle. Szóval eléggé be tud korlátolni, ha van néhány jó barátod az osztályban. Persze ez nem törvényszerű.

Felnőtt fejjel azt javaslom, inkább a tanulmányi lehetőségek és az iskola által nyújtott szolgáltatások alapján dönts. Barátokat mindenhol tudsz szerezni, akkor is, ha gátlásos vagy, ha pedig tényleg szoros a kapcsolatotok, akkor úgyis megmarad a barátság, ha máshová jártok, akkor is.

2017. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából az iskolaválasztásba nem jutottam még dűlőre,két suli közt nem tudok dönteni. Jó tanuló vagyok szóval szerintem jó esélyekkel indulnák nagyobb sulikban is,de mivel nem akarok kolis lenni így leszűkült a kör kettő közelebbi sulira.

Mind a két suliról hallottam jobbakat,rosszabbakat. Mind a két helyen angolra mennék csak az egyiken 5 éves(ide mennék egyedül),a másikon csak 4.

És igazából attól is félek hogy ha egyedül mennék akkor "kiközösítenének" ott mert a többiek már általánosba is osztálytársak voltak vagy már régebb óta ismerték egymást..

2017. dec. 7. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy a többiek már általánosban is osztálytársak voltak?


(A helyesírásoddal kicsit többet törődj, ha jó suliba akarsz menni.)

2017. dec. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom :D

Ahogy ott nyílt napon láttam vagy ismerősöktől hallottam,sok a helybeli és gondolom azok már ismerik egymást mert nem egy túl nagy városról van szó.

A helyesírásom miatt pedig bocsánat,nem vettem észre hogy olyan nagy hibákat vétettem volna de majd jobban fogok figyelni :)

2017. dec. 7. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a nyílt napon nem azokat láttad, akikkel egy osztályba fogsz kerülni, ha felvesznek, hanem azokat, akik majd valószínűleg szintén felvételiznek. Az azért nem ugyanaz. Hacsak nem fel szoktak venni oda mindenkit... Akkor viszont legalább a felvételi miatt nem kell aggódnod. :D
2017. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat a félreérthető megfogalmazásért :D

Úgy értettem hogy láttam a nyílt napon hogy kik járnak már oda és látásból ismerem őket és tudom hogy helybeliek.

2017. dec. 7. 22:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Még szívesen várok véleményeket,tapasztalatokat :)
2017. dec. 11. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!