Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha nem vettem...

Mi van akkor ha nem vettem fel szabadon választható tárgyat?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok, van 32 kreditem és nem vettem fel semmi szabadon választható tárgyat. Nagyon sokan vannak viszont akik felvettek valamit. Ilyenkor mi a helyzet?

2017. dec. 7. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Majd elfogynak a kötelezők, és akkor veszel fel.
2017. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a TO/HÖK vette fel a tárgyakat a gólyáknak, 29 kredit erre a félévre és nem tudunk felvenni szabadon választhatót míg nincs meg a makro-mikro, szóval legkorábban 3. félév.
2017. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Semmi. Kevesebb kredited lesz. Azt kéne megtudnod, hogy átlagban mennyinek kell lenni és ahoz igazítani minden félévben. Nekem pl 27 kreditet kell átlagban összeszednem, első félévben 26, másodikban 30, most 27, szóval így még elvileg van 2 olyan kreditem a plussz volt, ezért kövi félévben 2vel kevesebbet elég felvennem.
2017. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a képzések úgy vannak összerakva, hogy ha nagyjából 30 kredit körül veszed fel a tárgyakat egy félévben, akkor tudsz a mintatantervnek megfelelően haladva haladni, időben befejezed a tanulmányokat, de a legfontosabb: hasonló terhelés lesz rajtad minden félévben. Tehát nem lesz olyan, hogy egyik félévben 18 kredittel halálra unod magad, a másikban meg 45 kredittel vért izzadsz és egy csomó tárgy mondjuk nem sikerül.

A 32 kredit elég ideális, ehhez felesleges még pluszba felvenni nem kötelező tárgyakat. Arra figyelj, hogy legkésőbb az utolsó félévedben legyen meg az elegendő mennyiségű szabvál tárgy, hiszen ez is a követelmény része. Nézd meg a mintatantervedet, mit írnak, melyik félévekben ideális felvenned a szabválokat, hol van rá a legtöbb hely és idő. Még semmiről sem vagy lemaradva, a szabadon választható tárgyaknál nem csak a tárgy maga opcionális, hanem az is, melyik félévben veszel fel ilyen tárgyakat.

2017. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, mindenkinek köszönöm a válaszát!
2017. dec. 8. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!