Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE Radnóti Gimnázium...

Az ELTE Radnóti Gimnázium érdekelne a gyerekem miatt. A 6+1 osztályos képzés. Mennyire erős a főnyelv oktatása? Milyen a szóbeli felvételi?

Figyelt kérdés
Mit jelent az, hogy Semmelweis partneriskola? Felkészít az orvosira? Csak régi véleményeket találtam, aktualitások érdekelnek, a következő 1-1,5 év során folyamatosan érdeklődöm a válaszok iránt.

2017. dec. 7. 21:59
 1/3 anonim válasza:
100%

Kifejezetten erősnek mondanám a Radnótiban a nyelvoktatást, az első évben heti 14 nyelvóránk volt (különböző tárgyakra pl. angol olvasás, angol kommunikáció stb lebontva), azóta pedig heti 5. Ez talán ijesztően soknak tűnhet, de megéri, én akkor tanultam meg angolul.

A szóbelin nincs semmi extra, matekból 2-3 feladatot kell megoldani, magyarból pedig fel kell olvasni egy szöveget, majd válaszolni pár kérdésre azzal kapcsolatban - ha jól tudom, a legtöbb gimiben így csinálják (legalábbis 3-4 éve, mikor én jelentkeztem, így volt).

Nem tudom, mit jelent az, hogy Semmelweis partneriskola, esetleg arról lehet szó, hogy bioszfakton el szokták vinni a diákokat az egyetemre boncolásokat látogatni. Elég sokan mennek innen biosz-kémia faktpárral az orvosira, de alapból nem ez van a középpontban.

Remélem, segítettem, ha érdekel még bármi, szívesen mesélek :)

2018. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél! Jó a közösség? A tanárok általában rendesek?
2018. jan. 23. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A közösség jó és motiváló, nagyon hajtós mindenki. Talán a nyek-eseket kicsit lazábban fogják, mint általában a többieket. Angolon az első évben mindig a legjobb tanárok tanítanak, ezzel biztosan nem lesz baj. Az utolsó félévben végeznek a legmagasabb szintű tankönyvvel is, ez azért elárul valamit, emelt érettségivel sem lesz semmi probléma.
2018. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!