Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki a Budapesti Eötvös...

Valaki a Budapesti Eötvös József Gimnáziumból?

Figyelt kérdés

Szóval egy 14 éves lány vagy és NAGYON szeretnék bekerülni az Eötvösbe. Egyelőre a matek és humán tagozaton gondolkodok, elsősorban a matekon. Előkészítőre is járok és tényleg olyan jó érzés bemenni a suliba! Aki oda jár, tudna mesélni ezekről a dolgokról:

-milyen a közösség,

-milyenek a tanárok

-humán/matek,

-kb hány pontot kéne írnom

-fiú-lány arányok?

Hálásan köszönöm annak, aki válaszol :))



2017. dec. 8. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 11-es vagyok az e5vosben, a hatevfolyamos tagozaton, szoval ez mar az 5. évem, és csak ajánlani tudom.

A közösség szerintem elég jó, nagyon sok program van ahol meg lehet ismerkedni az osztályodon kívül másokkal is, és az osztályok is többségében összetartóak. Egyedül a klikkesedés az, ami kicsit problémás de ez nem jelenti azt, hogy a klikkek ne lennének jól meg egymással, na meg nem is mindenkire jellemző de a mi osztályunkra igen.

A tanáraimat én imádom, de tényleg, úgy alakult hogy akiket nem szerettem idén már nem is tanítanak. A többség tényleg ért a tantárgyához és érthetően magyaráz. Nagyon sokukkal személyes kapcsolatot is könnyű kialakítani, tényleg lehet velük beszélgetni, sulin kívüli dolgokról is. Persze a nagyon cukik mellett van 1-2 olyan, aki sem emberként, sem tanárként nem jó, de tényleg kevés ilyen van, és a jófej tanárokkal nagyon vicces kibeszélni őket.

Én a kettő közül inkább a matekot ajánlom, bár ez tőled függ, de szerintem az hasznosabb.

Az írásbelivel 80 fölé kéne menned, hogy jó esélyekkel indulj, szerintem ez amúgy teljesíthető, a szóbelin pedig, majd meglátod, igazából a tudás mellett nagyon nézik, hogy személyiségedben mennyire illenél a suliba. Ott nem nehéz sok pontot szerezni.

A fiu-lány arány elég kiegyenlített,nálunk pont fele-fele, de pl. a humánosoknál általában több a lány.

Sok sikert a felvételihez!

2017. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék matek szakra az Eötvösbe menni (vagy Apáczai).

Most így felvételi után, hogy sikerült?

2018. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utsó, írok privátot :)
2018. jan. 22. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most vagyok végzős az Eötvösben.

Humánra a helyedben nem mennék, hacsak nem érdekelnek a művészetek minden formában vagy a történelem magasabb szinten. Az adott osztályban a tagozatnak megfelelően a legjobb tanárokat adják mindenhol, akik tényleg magas színvonalon tanítanak(nekem nem lesz gondom az emelt törire felkészülni) a többi tanár szerencse kérdése, vannak olyanok akik emberileg és szakmailag is jók, vannak akik csak az egyikben és persze vannak, akik egyikben sem.

80 pont alatt szerintem módosíts a sorrenden, biztosra olyan 85-87 ponttól mondanám, hogy bekerülsz.

Én a helyedben mindenképpen a matekot írnám előre, ott a fiú-lány arányok többnyire 50-50 százalék körül mozognak, a humánon lutri, ott vagy 50-50 vagy 10-90 a lányok javára.

A közösség lutri, a mi osztályunk borzalmas, és állandó az áskálódás, más osztályok meg együtt fesztiváloznak.

2018. febr. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!