Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi karára hogyan zajlik a felvételi? Főként a témában jártas emberek válaszát várom. Kérdések lentebb.

Figyelt kérdés

1.) Először tehát a tanulmányi pontokat kell elérni, várható, hogy a szokásos 380-400 közöttiről magasabbra megy, vagy marad ugyanennyi?

2.) Aztán a fizikai felvételi következik. A megadott gyakorlatokban kell elérni a megfelelő szintet. Valaki tudna tanácsot, tippet, tervet javasolni a felkészülésre?

3.) Ezután az egészségügyi vizsgálat jön. Ez hogyan zajlik? Szakorvosoktól kell a leleteket beszerezni vagy egyszerűen a háziorvosnál vagy az egyetemen belül zajlik? Milyen vizsgálatokra, leletekre terjed ki?

4.) A pszichológiai vizsgálat hogyan zajlik, milyen részei vannak az írásbeli, szóbeli vizsgálatnak?

5.) Igaz, hogy az eddigi 3 éves, 6 féléves képzést 4 éves 8 féléves képzéssé szervezték át? Mi lehet az oka? Talán bővebb tudást adnak át, de nem hiszem, mert az eddigi rendszerben képzett szakemberek is nagyon jól megállják a helyüket.

6.) Mennyire nehéz a képzés? Mennyit kell tanulni? Nagy-e a lexikális anyagmennyiség (jog stb.) Mennyire gyakorlatias a képzés?

7.) Mennyire van a képzés mellett szabadidő?

8.) Jó az oktatás színvonala, értékes diplomát ad?

9.) Ja és még valami. Remélem hogy nem csak a protekción múlik a bejutás, értékelik a szorgalmat.

10.) Mennyire szivatósak az oktatók a vizsgákon, korrektek szoktak lenni?


Előre is köszönöm a válaszokat. Aki hasznos tanácsokat tud adni, annak egy életre hálás leszek. :)



2017. dec. 12. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


. Itt mindent megtalálsz.

2017. dec. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább a tapasztalatokra volt kíváncsi :/
2018. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy van,hogy jelentkezni kell Február 15-ig,majd azt szépen feldolgozzák,és egyszer csak jön egy levél postán,hogy menj be fizikai alkalmasságira.Ez idén április 24-30 között lesz asszem valamikor.Majd ha ezt sikerült teljesítened,és elérted a 80 pontot,úgy,hogy nem szereztél semmiből sem 0 pontot,akkor ott kapsz majd hivatalos tájékoztatást arról,hogy mikor és hova kell menned az egészségügyi és a pszichológiai vizsgálatokra.(Ezek ugyanakkor vannak) A fizikai egyébként nem nehéz,sokat kell erősíteni lábra,hasra,fekvenyomni,és futni.A pszichológiairól nem tudok nyilatkozni sajnos,de elvileg fel lehet rá készülni,és ha megbuktatnak,ott helyben tudsz fellebbezni,és akkor mehetsz még egyszer,olyankor meg nem nagyon szoktak már senkit megbuktatni még egyszer.Ha meg ezek is megvannak,akkor nézik csak a ponthatárt majd,hogy elérted-e.Az igaz,hogy már csak 4 éves képzésre jelentkezhetsz,ha nappalin akarsz tanulni,az okát nem tudom,de hallottam valami olyasmit,hogy így több idő marad a diákoknak az egyéb elfoglaltságokra,plusz a kutatásra.Az,hogy milyen értékes diplomát ad,attól függ mire jelentkezel :D De úgyis 100%,hogy lesz munkád,mivel a rendőrség,a NAV,vagy a Katvéd úgyis rögtön felvesz utána.Az oktatás szinvonalával semmi probléma,szabadidőd most már lesz rendesen,mivel most már 4 év alatt kell ugyanazt teljesíteni,amit eddig 3 év alatt kellett. Én csak ennyit tudtam sajnos hozzáfűzni,remélem valamennyire segített!
2018. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*értékes diploma: szakiránytól függően munkahelyet biztosítanak kb. 250-270 nettóért. Magánszférában vagy külföldön a 'diploma' magában sajna semmit nem ér.
2018. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!