Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyiregyhazi Kolcseysek!...

Nyiregyhazi Kolcseysek! Segitenetek?

Figyelt kérdés

A spanyol szakra szeretnek jelentkezni, de meg eddig csak otthon ''tanultam" spanyolt. Mennyi eselyem van bejutni oda?? vagy inkabb masik szakra menjek?! Vagy ha rendszeresebben tanulok spanyolt (tanarhoz jarok) akkor tobb eselyem van??

segitsetek pls :)



2017. dec. 12. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az iskolát, de a felvételi írásbeli vizsga az központi matekból és magyarból, a szóbelit pedig abból a nyelvből teszed, amit általánosban tanultál. Ergo a spanyolt nem kérdezik a felvételin, azt ott fogod kezdeni elölről. A bejutási esélyed nem a spanyoltól fog függeni, hanem az eddigi tanulmányi eredményedtől és a felvételitől.
2017. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is nyolcadikos vagyok. Tudom, hogy Kölcseys választ vársz, de azért írok, hátha tudok segíteni. A spanyol nyelv az úgy tudom, hogy kezdő spanyol, tehát a spanyol tagozatosak nagy része nem tud majd spanyolul, hisz azért megy oda, hogy megtanulja😃. Ha haladó spanyol tagozat lenne, akkor a Kölcseys tájékoztató füzetbe írták volna,hogy van spanyol szóbeli, de nem írták. Tehát kezdő spanyol oktatás lesz. (Ezt onnan tudom, hogy én is a Kölcseybe szeretnék menni, csak más tagozatra.)

Úgy hogy szerintem semmi akadálya nem lesz annak, hogy felvegyenek, ha jó a tanulmányi eredményed 3s jó központi felvételit írsz.

2017. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek :))
2017. dec. 12. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!