Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE NIK mérnökinformatikusra...

OE NIK mérnökinformatikusra lenne esély?

Figyelt kérdés
Imádom a matekot és megy is, faktos vagyok, viszont fizikából a tudásom kb 0, infóból is csak középszintű érettségim van, programozni youtube-os tutorial videókból tanulgattam de az se valami erős. Mennyire lenne durva?

2017. dec. 12. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kedvesek mint durvák. Én egyáltalán nem tudtam programozni egyetem előtt. Még középszintű érettségim sem volt.


Nyugi nem fogsz belehalni.

2017. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Óbudaira jársz/jártál? A fizika mennyire volt nehéz? Vagy inkább mennyire kellett hozzá a középsulis alap?
2017. dec. 12. 21:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, írj privátot és akkor amit lehet megválaszolok. Én idén kezdtem, most fejezem be az első félévet. Azt, hogy imádod a matekot nem tudom hova tenni, tök jó de ez főleg a későbbiekben inkább informatikáról szól, én közép matekkel jutottam be és szerencsére sikerült minden, 380-an kezdtük kb. a félévet, olyan 60% csúszik legalább egy tárgyból.


Fizika... villamosságtan van az első félévben. Nincs előadás csak egy 45 perces gyakorlat és azt várták el, hogy otthon tanuld meg az elméletet. Nagyon sűrű és sokan csúsznak belőle DE nem épül rá semmi, szóval nem nagy baj ha elsőre nem megy. A prog 1 nem túl nehéz, oda kell figyelni és otthon meg szabadidődben programozgatni kell és nem lesz baj.

2017. dec. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha annyira szereted a matekot megpróbálkozhatsz az ELTE progmattal, de kösd fel a gatyát. Egyébként az ELTE után/mellett az OE a legjobb, jó választás.
2017. dec. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van esélyed. Nézd meg a tantervben, hogy milyen programozási nyelvek lesznek az első pár félévben és olyan youtube videókat nézegess még azért bőséggel. Középiskolás szabadidőd fektesd be ezekbe, egyetemen meg hálálja magát.


Ha van olyan tárgy amit neccesnek érzel, már az elején érdemes eljárni belőle korepra. Nagyon hasznos tud lenni ha zh-ra úgy érkezel, hogy az összes típus feladattal képben vagy :D

2017. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azért a proghoz annyit hozzátennék, hogy elég sokat kell seggelni. Kb 70 algoritmust kell vizsgára tudnod. Persze van elég sok átfedés, de még így is rengeteg. Sokkal, de sokkal hangsúlyosabb az elmélet, mint a gyakorlat.
2018. jan. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is minden hozhato minimalis felkeszulessel es szorgalommal de a prog elmelet az van olyan nehez mint az osszes tobbi targy egyutt... Sajnos azt kell mondjam h ahoz kepest h jottek azzal h milyen gyakorlatias az oe ahoz kepest programozni kb 24 orat se programoztam de a nyamvadt pszeudo kodokat mar hetek ota tanulgatom de igy se hiszem h meg lesz a prog vizsga... Nem ajanlom az egyetemet hacsak nem tanultal szaksuliban progot, vagy nem vegzel el elotte okjt, egyszeruen nem eri meg a stresszt szerintem
2018. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!