Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Pázmány...

Mi a véleményetek a Pázmány igazságügyi igazgatás (BA) szakáról, úgy hogy utána pedig mesterképzésben tanulnék tovább jogásznak?

Figyelt kérdés
460 pontom nem sok híján de tudom, hogy nem lenne meg, de mindenképpen eben szeretnék tanulni. Megéri ha először ezt tanulom és utána mesterben megcsinálom a jogász képzést?

2017. dec. 12. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne érné meg, de javaslom, hogy vedd figyelembe azt az apró, ám a terved kivitelezhetősége szempontjából mégiscsak említést érdemlő tényt, hogy jogászképzés kizárólag osztatlan mesterképzés formájában indul, ergo olyan, hogy "mesterben megcsinálom a jogászképzést" nem létezik.
2017. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen en is ebben a hitben eltem addig meg tavaly jogi karon hallgatokkal beszelgettem akik elmondtak ezt a lehetoseget. Aztan egy egyetemi doktor is emlitette mint lehetoseg hogy tulajdonkeppen mint egy mesterkepzes, szintjen igy is lehet csinalni ha ugy gondoljuk szeretnenk ezt tanulni.

Bocsanat pontatlanul fogalmaztam!

2017. dec. 13. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Hűha. Vannak azért itt zavarok. Olyan jogász képzésben, hogy alap és mester valóban nincs. Osztatlan képzés van. Viszont Pázmányon (én ott vagyok most jogász képzésen, nem tudom máshol hogy van) ha elvégzed az igazságügyi igazgatást, ami három év és utána jelentkezel jogász képzésre akkor mindenféle huza-vona nélkül elismerik azokat a tárgyakat amiket te már igazságügyön teljesítettél és úgy a jogász képzés csak három év nem öt mint osztatlanon. Így összesen hat év lenne amiből három év igazságügy és három jogász. Én mindenképp az osztatlant javaslom hiába lenne olcsóbb csak három évet fizetni a jogászért. Mondom miért: egyrészt ha út közben megváltozik valami a tanrendben lehet, hogy necces lesz elfogadtatni. Másrészt egyel több évig kell járnod és kétszer kell diplomáznod, ez így szerintem felesleges meló.


Egyszerűbb ha utána nézel milyen ösztöndíj lehetőségek vannak. Például idén szeptembertől volt olyan, hogy ha 410 pontod már megvolt az első félév negyedét kellett csak befizetned illetve ha 450 pontod megvolt a második félévnek csak a felét kellett fizetni. Ezeket az ösztöndíjakat később is lehet majd kapni az átlagodhoz mérten. Plusz ha nagyon ügyes vagy átkerülhetsz államira, ezzel ugyan nem érdemes számolni mert nagyon nehéz de sikerülhet.


Így elsőre ennyi jutott eszmbe. Remélem segített.

2017. dec. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kicsit pontosítok. Most néztem meg, hogy hogy is van ez pontosan. Eddig valóban három év volt a jogász képzés igazságyi igazgatással de 2018 szeptemberétől már négy év lesz szóval összesne 3+4 évet azaz 7 évet kéne tanulod. így már semmiképp nem éri meg. Mindenképp osztatlanra menj.
2017. dec. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen a pontos menetet nem tudtam viszont, koszonom, hogy leirtad!

Fizetosre semmikeppen nem mehetek akarmilyen osztondij is tortenik ennek sajnos egyeb okai vannak.

A masodik valaszt is koszonom szepen! Igy viszont teljesen elkeseredtem es eltanacstalanodtam ezzel kapcsolatban...

Koszonom a valaszokat.

2017. dec. 14. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyéb lehetőség, hogy menj el államilag támogatott jogi FSZ képzésre (4 félév). Már mellette is van lehetőséged dolgozni, esetleg utána 1 évet kihagysz, összegyűjtesz még egy kis pénzt, és nyugodt szívvel bele tudsz kezdeni a jogászképzésbe, ami így 1-másfél évvel mindenképpen lerövidül.
2017. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Errol a kepzesrol hallottam de nem tudtam hogy ezutan ilyen lehetoseg jar ehhez is. Koszonom szepen! Egyeb lehetoseget valaki tud ajanlani? (B es c terv eseten)
2017. dec. 14. 16:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jogász diplomát szeretnél mindenképp el kell végezned az osztatlan jogász képzést. Ez tudod ugyan kedvezményesen elvégezni, ha van valamilyen olyan előképzettséged amit be tudnak számítani (FSZ, igazságügy, állmatudományok stb.) de jogász MA oklevelet csak osztatlan jogsáz képzéssel szerezhetsz. Ha fizetni nem tudsz akkor sajna marad az, hogy leülsz és tanuslz mint a kisangyal. Ha másnak sikerült az állmi neked is fog.. Ha 2018-ban májusában érettségizel simán megtudod csináni (én is, mindenki aki egyetemen van megcsinálta). Csinálj egy jó emelt törit és egy jó emelt angolt így a 100 plusz pontod megvan és ha mindkettő olyan 85-90 százalék körül van bent is vagy államin. Persze ez nehéznek hangzik de ha van egy kis kitartásod akkor nem az.
2017. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!