Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsgaidőszak:...

Egyetemi vizsgaidőszak: tényleg igaz, hogy a vizsgaidőszak legutolsó napján engedékenyebbek a tanárok?

Figyelt kérdés
Pl. olyat hallottam, hogy valakit átengedtek kegyelemkettessel. Állítólag ilyenkor több kegyelem kettest adnak, mint máskor.

2017. dec. 16. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Főleg irásbeli vizsgánál nem.
2017. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóbelire gondolok. Olyat is hallottam, hogy valakinek az írásbeli beugróját elcsalták (1-2 pontja hiányzott a minimumhoz) és áttolták egy kettessel...
2017. dec. 16. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem feltétlenül. Ez inkább szóbeli vizsgák esetében (lehet) igaz.(Amikor már a tanárok egy része is nagyon kifáradt, és már nem akar több feszültséget, sírást..a hallgatóktól) Az írásbeli vizsgáknál az a jellemző, hogy kiszámíthatatlanok, általában az a vizsgaidőszak első alkalma a (leg)könnyebb, a végére pedig már nem is tudják, hogy mit tegyenek be. (Előfordul, hogy könnyebb, de ugyanannyi esélye van annak is, hogy nehezebb)


De ha így pontosabb választ akarsz a kérdésedre: az igazság olyasmi lehet, hogy vizsgaidőszak közepén pl 100-ből 3 tanár kerekítei fel a hiányzó 1 pontot. A vizsgaidőszak végén pedig 100-ból 5. De ezt a fajta ,,szerencsét'' nem lehet akarni. Vagy rád talál vagy nem :(


Amit biztosan ellehet mondani, hogy a legelső próbálkozásod ne a vizsgaidőszak utolsó alkalma legyen, de ha kétszer mehetsz vizsgázni az egyik lehetőségedet már a legelején ellőted, akkor érdemes a legutolsó alkalomra venni a második lehetőséged. (Van egyetem ahol 3x is lehet menni, ilyenkor érdemes kihasználni, mind a 3 lehetőséget, ne a második alkalmad legyen ez esetben a vizsgaidőszak utolsó alkalma, hanem ha lehet a harmadik. :)

2017. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Nekünk annak idején a külföldi vendégtanároknál volt érdemes vizsgázni, ha valamiből nem érezted magad a helyzet magaslatán. Nem tudom, most hogy van, de akkor szabály volt, hogy a tanárnak pótvizsgaidőpontot kellett biztosítani, ha valakit meghúzott. Na most ők többnyire a vizsgaidőszak elején vizsgáztattak, rá 1-2 nappal megvolt a repülőjegyük haza, és nem is nagyon terveztek visszajönni a következő szemeszter kezdete előtt. Meg diákként sem utolsó szempont vizsgaidőszak elején letudni a vizsgákat és úgy hazamenni karácsonyra, hogy túl vagy mindenen. Szerintem öngól a teljes vizsgaidőszakot tanulásra és vizsgázásra használni, én százszor inkább belehúztam egy kicsit a tanulásba az elején, de legalább két hét pihenőt hagytam magamnak a következő szorgalmi időszak előtt.
2017. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A végét nem tudom, de karácsony környékén és két ünnep között is néha engedékenyebbek, főleg, ha kevés résztvevős a vizsga, úgy vannak vele, hogy az ünnepek alatt már csak ne szívassák szegény diákokat. (Habár nálunk újabban már nem nagyon van olyankor vizsga, két ünnep között bezárják az épületet, mert spórolni kell a fűtéssel. )
2017. dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanár és diákfüggő.

Ha valaki pont arra játszik, hogy majd kisírja utolsó vizsgán a kettest, azt a tanár is észreveszi és bukta.

2017. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!