Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, ilyen jegyekkel felvesznek bárhova is? Ezeket a sulikat szeretném beírni: Hunfalvy, Xántus, Nemes Nagy Ágnes, Szerb Antal, Kölcsey (francia Kéttannyelvű)

Figyelt kérdés

A jegyeim pedig (amiket néznek):

Magyar nyelv és irodalom: 5 (mindkettő)

Angol: 4

Matek: 4

Töri: 3 és pont a töri miatt félek...

A központit ha nagyon jóra megírom, és a szóbeliken is mindent bele adok, van esélyem egyáltalán?😭Kérlek csak az írjon aki tud segíteni.



2017. dec. 20. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, de ilyen hozott pontokkal pl a Szerb Antalhoz 76 pontos központit kell írnod, ami piszok nehéz, Kölcseyhez is tuti 70 felett. Jól hangzik, hogy nagyon jó központit fogsz írni, de sokkal könnyebb egy év végi matek ötöst megcsinálni, mint egy 70 pont feletti központit írni. Azért persze ne add fel, készülj és HA tényleg sikerül 70 pont felett írnod akkor van esélyed a töri hármas ellenére.

A másik háromba viszont van esélyed, Xántusba, Hunfalvyba mindenképp. A Nemes Nagy meg teljesen speciális, gyakorlati vizsga van, ott azon múlik. Vörösmarty esetleg?

2017. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem tudjuk milyen erősségű általánosba jársz. Barátnőm például tiszta kitűnő volt általánosban, és felvételije meg "érdekes" módon 50 körüli lett. Szóval reménykedj, hogy te nem ilyen eset leszel, és tényleg jóra megírod őket. A matekra gyúrj egy kicsit, ha a magyar már jól megy.

Kölcsey, Szerb Antal pedig már necces, ha az a fő cél, akkor készülj fel.

Hunfalvyba szintén jár egy ismerősöm, őt is 50-60 közötti ponttal vették fel és nem volt nagy szám tanuló. Xantusba szerintem szintén van esélyed.

2018. jan. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nemesben nem nézik a jegyeket annyira. Inkább a szóbelin kell odatenned magadat, de ott nagyon. Elvileg már könnyebb mint 4 éve volt (én akkor voltam). A lényeg, hogy nézd meg a szóbeli követelményeket és ne úgy gyere a felvételire, hogy nem tudsz egy verset, monológot se. Sok sikert, ha jössz! :)
2018. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!