Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy orvosi igazolással iskolától már több mint 250 órával távolmaradó 17 éves gyerek nem ismétel évet és nem is vizsgázik?

Figyelt kérdés
Van orvosi igazolása, egy héten talán 1x ha bejön, de van, hogy hetekig nem. Nem ismétel évet, nem vizsgázik újra. Másik iskolából is 500 óra hiányzással jött át. Lefizetés állhat a dolog mögött?
2017. dec. 22. 00:04
 1/9 anonim válasza:
49%
Milyen lefizetés? Szarik a suliba, nem érdekli.
2017. dec. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy csak olyan az iskola, hogy leszarják. Nekem is bőven több, volt, mint 250 igazolt. Asszem 330 körül. De az igazolatlanból is átléptem a 30-a, csak megoldották. Kellett a létszám.
2017. dec. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy annak ellenére, hogy keveset volt bennt, azért kapott jegyet minden tárgyból. Ebben az esetben vizsga helyett meg lehet ajánlani neki a jegyet vizsgajegynek. Bár kevés helyen gyakorlat, de sok munkától szabadul így meg az iskola, meg a tanárok.
2017. dec. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg, ha egy tantárgyból az órák 30%-án hiányzik, akkor osztályozóvizsgát kell tenni
2017. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez mind ebben a tanévben volt? 500+250=750 óra igazolt hiányzás? Eddig volt kb. 75 tanítási nap. Sokan sírnak itt, hogy napi 8-9-10 órájuk van állítólag, de még ha napi 10 órával számolunk, akkor se stimmel (pedig annyi senkinek sincs napi rendszerességgel), mert akkor meg nem mehetett volna be "egy héten talán 1x" sem.
2017. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

A 250 óra önmagában nem okoz automatikusan vizsgakötelezettséget, mert ott van a törvényben az "és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető" rész is. Tehát ha szerez elég jegyet - mondjuk bejön dolgozatokra -, akkor nem kell osztályozóvizsga.

A tanórák 50%-a a kötelező kritérium - és ez is csak felnőttoktatásban.

2017. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme idekeverni a felsőoktatást.
2017. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

>Semmi értelme idekeverni a felsőoktatást.

felNŐTToktatás =/= felSŐoktatás


A fenőttoktatás (nem ugyanaz, mint a felnőttképzés) nem tanköteles tanulóknak szervezett iskolarendszerű középfokú oktatás vagy szakképzés, jellemzően esti vagy levelező tagozaton. Egyedül ott van olyan követelmény, hogy ha az órák több, mint feléről hiányzik a tanuló, akkor kötelező az osztályozó vizsga.


Alapesetben ha van elég jegye, akkor lezárható a tanuló, nem kell osztályozóvizsgát kiírni.


Szakgimiben, szakközépben a szakmai gyakorlatnak minősülő órák más téma, ott nem osztályozóvizsga kötelező, hanem az elmaradt gyakorlatok pótlását kell előírni, ha az lehetséges.

2017. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én nagyon beteges vagyok, nagyon sokat hiányzok a suliból de nem tehetek róla..... nah és egyik évbe 278 hiányzásom volt, de mellette 4.6-os volt az átlagom nem volt semmi próbléma velem és nem volt igazolatlan hiányzásom se, és azért nem buktam meg mert ilyenkor a tantestületnek szavaznia kell... én mehettem tovább 12. osztályba
2017. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!