Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi Kölcsey Ferenc...

Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium vagy a Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos és nagyon nagyon tanácstalan vagyok. Mindenkeppen nyelvet szeretnék tanulni, így ezen a két gimin gondolkozom. Most Jókais vagyok és kitűnő tanuló. Inkább a nyelvek felé hajlok. De nagyon nagyon fontos számomra a közösség. Hogy a diákok ne szótlanul nézzék minden egyes szünetben hanem legyen egy közösség a nagyobbak kisebbek között. Ahol jól érezzük magunkat, jó az iskola kozosseg. Vannak sulibulik amikre ellehet menni és csak jól érezni magunkat. Én igazából a Krúdy közösséget nagyon irigylem, de mivel nyelvet szeretnék tanulni oda nem megyek. Hol van ilyen jó tanulói közösség? Ahol tényleg jóba vannak az évfolyamok és öröm az egész suli. Én nagyon nyitott vagyok szeretek szórakozni, persze mértékkel. Nem vagyok otthon ulos és begubozos. Persze céljaim is vannak. Zrinyisek Kolcseysek ti mit javasoltok?

2017. dec. 22. 12:27
 1/7 anonim válasza:

Kölcsey

Bár nem vagyok kölcseys, nagyon sok jót hallottam róla. A Zrínyiről meg inkább rosszakat.

2017. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak volt Kölcseys vagyok, jelenleg az ELTE jogi karát koptatom, de szerintem 3 év alatt ('14-ben érettségiztem) olyan túl sokat nem változott a helyzet.


Elit iskola. Nagyon magas színvonalú az oktatás, olyannyira, hogy nekem egyetlen olyan volt gimis ismerősöm sincs a circa 100-ból, aki ne ment volna tovább egyetemre, ráadásul a legjobb hazai és külföldi (!!!) intézményekbe. Ott abszolút magától értetődőnek veszik, hogy gimi után tovább akarsz tanulni, és az egész tanrend ehhez van igazítva.


Sokat követelnek, néha azt érzed, hogy embertelen módon sokat, és ezt nem mindenki bírja szusszal. Én is többször "kidőltem", volt egy elég erős burnoutom, pszichológushoz is rendszeresen jártam, és az utolsó évet napi egy szem xanax mellett vészeltem át. Persze vannak pengék, akiknek ez meg sem kottyan, de én a lustábbik fajtába tartoztam.


Ami a közösséget illeti két nagy klikk volt nálunk: a volt Kodályosok (a volt osztályom kb. harmada, de volt olyan osztály, aminek csaknem a teljes egésze a Kodályból jött), és az összes többi más általános iskolából jött tanulók.


A Kodályos-klikkbe tartozóknak akkora arca volt, ami kitakarta a napot, a volt általános iskolás kötelékeikhez foggal-körömmel ragaszkodtak, és másokkal nem nagyon álltak szóba, őket egyfajta "páriáknak" tekintették.


Hozzá kell még tennem, hogy számomra az egész Kölcsey-s légkör elég rideg volt, mert sok volt a beképzelt, felszínes, kultúrsznob ember, az agyát játszó, számító viselkedésű gazdag anyuci-apuci elenyésztetett pici lánya-fia. És ez nekem, aki egy egyszerű újfehértói általánosból kerültem fel és a szüleim is egyszerű melósok, teljesen idegen volt.


A legtöbb barátom és a volt pasim is más sulikba, főleg a Kossuthba, Aranyba, Vasváriba jártak. Ők jóval emberibbek, őszintébbek, melegebbek voltak. 21/L

2017. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én a Kölcseybe szeretnék menni majd, mert több ismerősöm is dícsérte.

Melyik tagozatra fogsz jönni a Kölcseybe?

2017. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Én Zrínyis voltam, 1 évvel ezelőtt ballagtam.


Na, akkor először az oktatásról:


Szerintem oktatás szempontjából nagyon színvonalas az iskola. Általánosságban jók a tanárok, jól magyaráznak és kedvesek is, persze mindig van egy-két kivétel.


Én nulladikkal kezdtem, és nálunk az utolsó évre mindenkinek meglett legalább az első nyelvből a középfokú nyelvvizsgája, de az osztály 3/4-ének második nyelvből is. Néhány embernek pedig a felsőfokú is sikerült.


De a többi tantárgyból is jó felkészítést nyújt az iskola. Mindenki tovább tanult az osztályból, az orvositól kezdve a mérnökin át, jogi pályára is mentek tovább tőlünk különböző színvonalas egyetemekre.


Persze ehhez nagyon sokat kell tanulni, de szerintem ez minden jó gimnáziumban így van.

Szóval ilyen téren teljesen megéri, főleg ha neked a nyelvek a legfontosabbak.


Közösség szempontjából:


A Zrínyiról ki vannak alakulva ilyen-olyan mendemondák, amiknek nagy része nem igaz, kicsi valóságalapja viszont van.

Alapvetően szerintem minden iskolában vannak sznobok, beképzeltek, meg vannak normálisak, és elsősorban attól függ minden, hogy milyenek az osztálytársaid.


Hát én kifogtam egy nem túl jó osztályt. Nagyon széthúzóak voltunk, sok volt a beképzelt, elkényeztetett gyerek. Én pedig az a tipikus visszahúzódó, nem túl bulizós típus, gondolhatod, nem igazán tudtam beilleszkedni.


De beképzelt, sznob gyerekek mindenhol vannak. Ebben a Krúdy-Zrínyi-Kölcsey hármasban, magas színvonaluk miatt, talán még inkább, mint máshol.


Magának az iskolának a közössége szerintem hangulatos. Sokféle programot találnak ki egész évben, amik között tényleg vannak jók.

Illetve, ha jársz valami szakköre az iskolában, pl. színjátszó, vagy valamilyen sport, ott is ki tudsz alakítani jó kis barátságokat. Utolsó két évben a faktos órák is jó hangulatúak, családiasak.


Nagyon sok függ attól, hogy milyen osztályt fogsz ki, de ezt nem láthatod előre. Mindkét iskolában van esélyed kifogni jobbat és rosszabbat egyaránt.


Amúgy milyen nyelveket szeretnél tanulni?


Ha esetleg van valami kérdésed, nyugodtan fordulj hozzám privátban is! :)

2017. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Kölcseys vagyok, kilencedikes, humán tagozatra járok. A nyelvoktatásról nagyon sok jót tudok mondani, a német nyelvet itt szerettem meg. Az egyik korábbi válaszolóhoz hasonlóan én is észrevettem nagyobb volt általános sulis közösségeket. Nálunk pl. az osztály nagy része Jókais.

Rengeteg rendezvény van a diákoknak, diáknap, diákbál, halloweeni buli, karácsonyi forgatag... hu... Nagyon sok :D

Remélem a mi sulinkat választod. :)

15/f

2017. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia én a Zrínyiről több jót hallottam mint a Kölcseyről!Szóval én a Zrínyit javasolnám de a te döntésed!
2018. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
53%

Egy jelenlegi Kölcseys:

Azért tanulás szempontjából a Kölcsey jobb mint a Zrínyi. Ez tény. Nyíregyen ez a legjobb gimi a Krúdyval holtversenyben. Nyilván kell tanulni(van amikor elég sokat) de abszolút nem halsz bele.(Legalábbis én nem halok bele de ez képesség függő is). A közösség meg az osztálytól függ. Ki lehet fogni ilyet is meg olyat is. Az én osztályomban nincs kirekesztés, lenézés de azért van egy szűkebb kör akivel lógni szoktunk. Ha benne vagy egy jó társaságban akkor meg úgyis mentek összevissza/bulizni. Sznob mindenhol van de azokkal nem kell törődni. A 2015/2016-os tanévben a 12. évfolyam tanulóinak a 90 %-a rendelkezett középfokú nyelvvizsgával, az ötöd része pedig felsőfokú nyelvvizsgát szerzett. A végzősök több mint 1/3 része két nyelvvizsgával hagyta el az „Alma matert”.(Ez fent van a Kölcsey honlapján). Iskola átlag 4,6 feletti. Mindenki Egyetemre készül és szinte mindenki oda jut be ahova szeretne, amit elsőnek megjelölt, az ország legjobb egyetemeire. Sok múlik a tanárokon, hála nekem minden tárgyból jó jutott de kilehet fogni pár elég rossz tanárt is. Magyar nyelv és irodalom érettségiből már 7 éve zsinórban országos első helyezettek vagyunk. Töriböl is voltunk már elsők ezen a ranglistán. Nyelveket emelt óra számban tanulod szóval elég jó szintre tudsz eljutni.

Sok ember sok mindent mondd. Van aki nem szereti, van aki imádja a Kölcseyt. De ez mindenhol így van. Aki nem bírja az utálja akinek meg megy az nem panaszkodik. Ha tényleg jó alapokat akarsz szerezni egyetem előtt, magas szinten tanulni akkor Kölcseybe gyere. A közösség meg olyan amilyen. Zrínyiben és Kölcseyben is ugyanúgy kifoghatsz rosszabb vagy jobb osztályt is. De a Kölcsey egy jobb gimnázium.

2018. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!