Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy működik ez a...

Egyetemen hogy működik ez a "csúszás" dolog?

Figyelt kérdés

tehát gépészmérnökin vagyok, mindenből jól állok,kivéve matek(most kezdtem sulit). tegyük fel hogy nem sikerül a matek 1 vizsgám. akkor jövőre az 5 tárgyamból kettőt nem vehetek fel (matek 2 és a kövi fizika). de előrehoznék akkor későbbi tárgyaimat, pls hegesztés, környezetvédelem vagy valami hasonlóakat. 7féléves a képzés alapból, tehát ha többet tegyük fel nem bukok semmiből, még nem kell ráhúzzak nem? mert akkor csak kitolódna a matek és a fizika +1 félévvel és ennyi,mivel 3félévnyi anyag van matekból, ebből lenne gondolom 4 ez esetben. vagy nem jól gondolom?

bocsi ha hülye a kérdés,zöldfülű vagyok e téren:P



2017. dec. 23. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem nincs láncszeru egymásraépülés, akkor persze, megoldhatod csúszás nélkül
2017. dec. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanterv alapján simán megmondod te is..


Működés:

Általában vannak olyan tantárgyak, amik egymásra épülnek.

Ezek szaktól függő dolgok(hány tantárgy)

Nálunk a legnagyobb ráépülés a

Matek1-Matek2-Stat1-Stat2


Ha véletlenül bukta van matek1-ből, akkor van egy kis gáz.. mivel második félévben nem tudod felvenni a matek2-őt, de a matek1 nem is indul keresztféléven(magyarul nem tart vizsgát második félévben), így csak jövőre lehet újra próbálkozni 1. félévben.

Ha 1x megbuksz matekból, de másból nem, akkor sima hiszen úgyis befejezed a 3. évre és benne vagy a 7. félévben.

Azonban ha mégegy csúszás közbe jön, akkor baj.. hiszen kiugrasz a 7 félévből.


Tantárgyakat azért veszik fel előre, hogy a kreditük meglegyen, illetve a felszabadult időt hasznosan töltsék el, vagy gondolva a jövőre(Ugye neked attól a többi tantárgyad ugyanúgy megy.. és az már egyik tanárt sem fogja érdekelni, hogy a csúszásod miatt ütköznek az óráid.. 1 ember miatt nem fog időpontokat variálni..), ezért ezzel próbálnak különböző szabad időpontokat kreálni, hogy ne essenek a 22-es csapdájába.

Hogy egy fő tantárgyad előadása(ami aláírásos, vagy gyakorlatod olyan időpontba essen, amikor a másik gyakorlatod is lenne..)


(A ráépülés magyarázatánál az én szakomat vettem alapul, nálatok biztosan máshogyan van.)


Jah és arra is ajánlatos figyelni, hogy ne legyen egy ráépülős jövőbeli tantárgynak további ágazása is, mert az is galibát okozhat.

2017. dec. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb megoldás amúgy, hogy ha egyedül nem megy akkor keresel korrepetítort. Én valami felsőbbéves hallgatót választanék aki évekre visszamenőleg begyakoroltatja az összes vizsga sort :D


Amúgy a minta tantervet végig kell nézned (szakirányos tárgyakat is beleértve) és úgy már magad is meg tudod állapítani.

2017. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!:) sok sikert a vizsgán, de előtte is kellemes ünnepeket!:D
2017. dec. 24. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre így nem lehet válaszolni, ahogy írták, végig kell nézni a tantervet. Én anno Microsoft visio-ban megcsináltam az enyémet, és színezgettem, szépen le lehetett vezetni, hogy mi a legjobb eshetőség minden esetben. Persze kicsit sziszifuszi munka, de megéri.
2017. dec. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!