Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol-biológia tanárinál...

Angol-biológia tanárinál milyen kritériumtárgyakat kell teljesítenem?

Figyelt kérdés
Az ELTE TTK - Biológiai Intézet honlapján azt írják, hogy biosz, kémia, a szakpárnak megfelelő (tehát gondolom angol), anyanyelvi, és tanári felkészítés tárgyakból kell kritériumvizsgát tenni. Ezekre hogy lehet felkészülni? És biosz-angol tanárin mindet meg kell csinálni? (Gondolok itt a kémiára pl.)

2017. dec. 25. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyanyelvi kritérium vizsga!

2 részből áll, egy írásbeli, meg egy szóbeli.

Mindkettőhöz vannak témák.

Választható témák:

‒ A kommunikáció formái és eszközei

‒ A magyar nyelv változatai

‒ A változó magyar nyelv

‒ Anyanyelvhasználatunk kérdései

‒ A magyar helyesírás

‒ A digitális kommunikáció

Kb a digitális kommunikációt szokta választani az emberek 90%-a, ugyanis ez még a régi nyelvtan érettségire való készülésnél ellőtték tételként. Kb mindenki azt írja le, meg alapvetően előre meg is írják, betanulják, és megírják ez alapján az esszét. Van aki a volt tanárját kéri meg, hogy segítsen benne, vagy felsőbb éveseket fognak zaklatni vele.

Két részből áll a jegy. Egy helyesírás, meg egy tartalom- összefüggés stb részből.


Van egy szóbeli része.

‒ Az osztálytermi kommunikáció szereplői és jellemzői

‒ A tanári beszéd sajátosságai

‒ A tanári retorika eszköztára

Ezek a témák.

Bemész és elkezded mondani, hogy jajj nagyon fontos, hogy a tanár jól és helyesen beszéljen, mert a gyereket körbevevő környezet ragad rá, és a kultúra továbbadás a magyar lét feltétele, a rohanó digitális világban ahol mindent rövidítenek az emberek képtelenek már rendese beszélni és írni .... régebben egy parlamenti felszólalás is lehetett több órás, amit fejből mondtak, de manapság már a pár perces kis stand up-ok vannak ott is stb stb


Kb értelme nincs, csak annyi, hogy lássák, hogy tudsz beszélni. Alapvetően már a beszüntetésén dolgoznak. Más iskolában ez nincs is, csak 2 db tárgy, anyanyelvi kommunikáció néven..... bla bla bla értelmetlen tárgy. De tényleg az, inkább valamiféle retorikát tanítanának, vagy méntálhigiéniát emelt óraszámban, de itt ilyenről szó sincs sajnos.


Ha nyelvi szakos leszel, akkor a felvételi beszélgetésed is angol nyelven fog zajlani.


Igazából mindenhol van egy szintfelmérő (vagyis szokott lenni), de talán csak a nyelviseknek van tétje.

A többieknek max annyi, hogy hetente akkor menni kell még +x óra felzárkóztatóra, illetve egy törzstárgy pl.: kémiánál a kémia alapjai, vagy a kémia tárgy teljesítéséhez kell, ennyi a tétje. Pl.: kémiánál alapvető számolások, meg mértékegység átváltások, meg néhány fontosabb fogalom tisztázása zajlik ezen.


Nem kell megijedni tőlük. Sima ügy!

2017. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biológia szak kezdetekor két félév áll rendelkezésedre, hogy teljesítsd a biológia és a kémia nullkredites kritériumtárgyakat.

A biológia szerintem tök élvezhető, jó tanár tartja, meg nagyon érdekes – elvégre pont azt fogod megkapni, amiért erre a szakra jöttél :)

A kémia viszont nekem például nehéz volt, és sokat szenvedtem vele, és 2. félév végén a pót-ZH-n sikerült csak átmennem.

Nem kell tőle annyira félni, ha rendszeresen készülsz, tanulsz, akkor sima ügy (én pl. vizsga előtt egy nappal készültem fel mindig :D de végül is meglett a 70%)


Ha nem sikerült két félév alatt teljesíteni, eltanácsolnak a szakról.


Angol esetében semmi ilyesmi nincsen, ott csak első év végén lesz nyelvi alapvizsga, ettől sem kell berezelni, igaz, C1 szintű, tehát ott már azért tudni kell. Jó tanárt kell kifogni a nyelvfejlesztéseken, és nem lesz gond.

Ha az nem sikerült, nincs nagy baj, csak annyi, hogy csúszol min. egy félévet.


Illetve majd (ha jól emlékszem, de ebben nem vagyok biztos) másodév végén van a magyar anyanyelvi vizsga, amit az előző válaszoló írt.

2017. dec. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, csak most látom, hogy úgy írtam „biológia szak kezdetén”

Igen, akkor is kell mindez, ha tanáris leszel :)

Biosz BSc, biosz-akármilyen tanári szakosok, mind-mind együtt lesztek, egy előadásokon és gyakorlatokon.

2017. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk még nem volt félévhez nevesítve az anyanyelvi, csak meg kellett csinálni 3. évvégéig (6. félévvégéig).
2017. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!