Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy átlagos...

Mennyivel butább egy átlagos középiskolába járó, mint egy budapesti Fazekasba járó specmatos gyerek?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal.
2010. jún. 3. 15:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Butább? Nem, nem butább, csak nem érdekli annyira a matek. Ez egy hülye hozzáállás, sajnálom, hogy így neveltek a szüleid.
2010. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Szánalmas ez a hozzáállás. Nem lehet általánosítani iskolák alapján...különben meg mit értesz buta alatt? Az már buta, aki nem vágja annyira a matekot, mint néhányan? Mert szerintem az a "buta", akinek hozzád hasonló a hozzáállása.
2010. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg szégyen,hogy így gondolkozol. Biztos sokan szerethetnek.....
2010. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Van különbség a kettő között, de nem azért, mert a Fazekasban jobb az oktatás. Azért, mert már eleve az okosabbak próbálnak oda bejutni. Ott max a matekot fogják majd jobban vágni, de ez messze van az okosság fogalmától.
2010. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg sokkal "butább", bár a szóhasználat nem a legjobb.


Az ottani matektanítás, meg általában, a többi jónevű gimnázium speciális matek képzése össze sem hasonlítható egy szakközépiskolában leadott anyaggal és az ottani elvárt tudással.

2010. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom megérteni, hogy miért butább az, aki kevesebbet tud matekból? Ez nem butaság. Lehet, hogy egy specmatos Fazekasba járó gyereknek fele annyi fogalma sincs az élet dolgairól, mint egy átlagos középiskolába járónak. Úgy értem ezt, hogy mondjuk már 9.-ben tud deriválni, de 12.-ben meg anyuci tölti ki a jelentkezési lapot meg ő intéz el mindent. Mennyivel jobb ez?


Első

2010. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom miért kell így kiakadni a kérdésen... Nyílván nem másra kell érteni a butább szót, csak a matematikai tudásra.


Matematikai szempontból pedig igenis kevesebbet tudnak mások ergo butábbak. Hiába nagyon jó valaki egy közepes iskolában, egy nevesebbe nem állná meg a helyét.

2010. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Én meg kémia tagozatos iskolába jártam ergo nálam mindenki butább?

Tényleg szomorú az ilyen hozzáállás...

2010. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Az nincs benne a kérdésben, hogy matekból "butább", hanem, hogy inkább úgy általában...


A kérdésre válaszolva, különbség van aközött, hogy valaki butább vagy csak többet tud. Lehet, hogy matekból többet tud, de ha meg mondjuk irodalom, biosz vagy akár ének-zene szempontjából nézzük, akkor lehet kevesebbet, így a kérdező szavával élve butább. Ha valaki matekból jó, az nem garantálja, hogy másból is olyan profi. Egyébként meg egy átlagos suliba járó is lehet olyan okos matekból, mint aki a Fazekasba jár, csak az oktatás színvonalában van különbség.

2010. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Kevesebbet tud, de nem feltétlenül butább. Szerintem csak a szóhasználat rossz. Egy rosszabb suliba járó is lehet ugyanúgy értelmes. Én is egy nevesebb gimnáziumba járok, egyes ismerőseim pedig egy jóval rosszabbra. Annyi a különbség, hogy ott több a tahó, nem törődöm gyerek, mint nálunk, de akit érdekel a tanulás, az ott is lehet okos:)
2010. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!