Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy átlagos...

Mennyivel butább egy átlagos középiskolába járó, mint egy budapesti Fazekasba járó specmatos gyerek?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal.
2010. jún. 3. 15:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%
Ha a nagy átlagot nézzük, úgy értem, átlag középsuli átlag diákja, és egy átlag Fazekasos, akkor szerintem igen is butább. Soha nem jártam a Fazékba, ennek ellenére szerintem ott megtanítják az embert arra, hogy a legkönnyebb út az Életben nem mindig a legjobb. Gondolok itt a sok idiótára, aki itt akarja megcsináltatni a matekháziját, holott minimális munkával maguk is meg tudnák oldani.
2010. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Szomorú ez a felfogás, de a legszomorúbb az, hogy belenevelik a gyerekbe, hogy attól, hogy ő a Fazekasba járt több, mint valaki, aki nem. Emberek. Nem jártam elit gimibe, sőt, mindenki leszólta, hogy milyen gagyi. Utolsó 2 évemben kitűnő voltam, az érettségik mind 90 % körül vannak és még a való életben is el tudok tájékozódni. Mennyivel vagyok butább?
2010. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: nem nevelik bele, én ismerek több oda járót, és tisztába sincsenek vele, hogy máshol milyen az oktatás.


Az érettségiről meg annyit, hogy én egy közepes iskolába jártam, 2-es 3-as voltam matekból és 100% lett az érettségim. Szóval az nem mérce :D Gyakorlatilag csak behelyettesítés és függvénytábla használat, egy gondolkodtató, némi logikát is igénylő feladat sincs benne.

2010. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Ha sima középszintűt rak az átlagos, akkor "butább", de ha emeltet, akkor nem annyira.

Én 2 éve itt vagyok Elte matekon, anno én átlagos voltam középszintűvel. Azt a félévet nem ajánlom senkinek, mire fel tudtam zárkózni a többiekhez, kiknek nagy része pont a Fazekasból jött.

Ott valóban rámennek a matekra, OKTV-s és KöMaL-os feladatokat csinálnak, több matek órájuk van és jóval beképzeltebbek, mint az átlag.

2010. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%

A buta szó használata tényleg nem a legjobb, de valjuk be, van benne igazság! :D


Aki egy sima középiskolai ötös tudással bejut egy műszaki egyetemre (pl. BME, ahol alacsony a ponthatár) annak ott nem lesz leányálom. Ezért feleződik évente a hallgatok száma, a fél évfolyam bukik.


Egy Fazekasból érkező hármas diák viszont nevetve teljesíti a félévet. Tapasztalat...

2010. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt senki nem vonta kétségbe, hogy a matektudásuk kb kétszer akkora mint egy átlag diáknak, de én úgy értelmeztem a kérdést, hogy úgy általában butább, nem a matekot tekintve.
2010. jún. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
62%

"Azt a félévet nem ajánlom senkinek, mire fel tudtam zárkózni a többiekhez, kiknek nagy része pont a Fazekasból jött."

Már elnézést, de a legszűkebb elithez soha a büdös életben nem lehet felzárkózni, gondolok én itt Lovász fiára...

Egy szintén matek szakos

2010. jún. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
70%
Amikor még volt külön matematikus szak az alkalmazott matematikus és a matematikatanári mellett, akkor geometrián találkoztam a matematikusokkal, akik egyenesen a Fazekasból jöttek, bár már nem voltak első évesek. Ők voltak az egyik legbulizósabb csoport, mégsem kellett küzdeniük azért, hogy átmenjenek. Bár geometriából én is könnyen átmentem.
2010. jún. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem Lovász Lacikára gondoltam, hanem az alap vagy középszintű csoporthoz.
2010. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van fogalmad, hogy más városokban lévő gimnáziumokban milyen a spec. matek? Elég beszűkült vagy, szegényke :(
2010. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!