Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri építészmérnöki szakra...

Megéri építészmérnöki szakra menni?

Figyelt kérdés

9. osztályos lány vagyok és mostanában kezdett el foglalkoztatni, hogy mivel is szeretnék foglalkozni. Az építészmérnök szakma érdekel, mivel szeretek rajzolni és mindenképpen olyan munkát szeretnék majd vállalni, aminek gyümölcse van. A gond csak az, hogy matekból gyenge 4-es vagyok, a fizika viszont jól megy. A geomatria (már amennyit vettünk általános iskolában) szintén jól ment, az a kedvencem, viszont nyilván nem csak azt kérdezik az érettségiben. Debrecenben lakom, így a legjobb lenne a Debreceni Egyetem, viszont csak szörnyűségeket olvasok erről a szakról. Tényleg felejtsem el a debrecenit és menjek inkább Pestre?


Tapasztalatok is érdekelnének azzal kapcsolatban, hogy hogy telik egy átlagos nap, mennyire nehéz jól teljesíteni az egyetemen.


Egy ilyen végzettséggel milyen esélyeim lennének egy normális álláshoz?



2017. dec. 29. 01:37
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Az építőipar elég rossz helyzetben van manapság, így az építészmérnököt csak akkor ajánlom,ha van ismerettség, ahol tudnál dolgozni, vagy ha tényleg semmi más nem érdekel.

És akkor is inkább a BME, mint Debrecen.

2017. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Én is csak akkor választanám az építész/építő mérnököt ha semmi más mérnöki területen nem tudod elképzelni magad.

Tervezés az maradjunk annyiba, hogy nem fizet túl mérnöki lóvét. Míg kezdő vagy és jogosultságod sincs meg pláne.


Kivitelezés kicsit jobb, de építkezéseken nőként irányítani a remek hazai építőipar munkaerőt.. Hát nem egyszerű nah.

2017. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. :) Szerintem gondolkodom máson is.
2017. dec. 29. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egy, hogy eléggé lent van továbbra is a magyar építőipar, az meg egy másik, hogy mostanában (meg mondjuk mindig) inkább valaki valakije van preferálva azon a területen.

Harmadik, szintén nem elhanyagolható tény, hogy ők talán a leginkább alulfizetett mérnökök

2017. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Náluk csak a környezet-, és formatervező mérnökök keresnek rosszabbul, ha az átlagot nézzük.

Az ipar nagyon korrupt, a fizetések alacsonyak, az egyetem meg nehéz (és hosszú). Kerüld el, hacsak nincsennek biztos kapcsolataid!!!!

2017. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
74%

Ha újra kezdhetném építészmérnök lennék. Vagy gépészmérnök, villamosmérnök.


Egy felmérés a szakmáról, mai helyzetéről:

[link]


A BPest és Debrecen közti választásnál vedd figyelembe, hogy mennyivel többe kerülne itt a lakhatásod, a megélhetésed.

2017. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!