Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

A Madách Imre gimnázium francia tagozatára szeretnék járni a jövőben. Milyenek a tanárok, a programok, közösség? Az angol is domináns ezen a szakon ugye? Utolsó évre milyen szintre lehet éljutni franciából?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gimnázium, francia, Madách

2017. dec. 30. 12:21  Privát üzenet  

A válaszok
A Madáchban is van francia tagozat?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. dec. 31. 07:14 Privát üzenet

Szia! Én most vagyok végzős a Madáchban és a francia a második nyelvem, az angol az első, ebből következik, hogy az angol a domináns. Én abban hiszek, hogy ezt nem igazán lehet megmondani, hogy milyenek a tanárok, hiszen mindenkinek más tetszik, mindenkinek más típusú tanítási technika jön be. Azért zömmel jófejek a tanárok és igazán bensőséges tanár-diák viszonyt lehet kialakítani legtöbbjükkel (nem félreérteni:)). Angolból majdhogynem anyanyelvi szintre jutunk el a suli végére, fanciából pedig nyilván a szorgalmadtól és attól függ, hogy majd 11-től jársz-e francia faktra. Én most emelt érettségit fogok tenni franciából és azért a biztonság kedvéért a francia fakultáció mellett el fogok járni külön tanárhoz, akivel ha minden jól megy, B2 szintre fogjuk feltornázni a tudásomat. Ha még bármi kérdésed van, nyugodtan írj és hajrá a felvételihez!:)

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a közösség nagyon szuper és telis-tele vagyunk különbőző közösségkovácsoló programokkal.:))

# 2/4Időpont 2018. jan. 5. 20:09 Privát üzenet
A Kölcseyben van magyar-francia kéttannyelvű osztály. Ők az érettségin emelteznek franciából és az felsőfoknak felel meg. Heti 20 óra feancia van nulladikban. Gondoltam leírom,mint érdekesség,mert azt írtad,hogy francia szakra szeretnél járni. :-)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. jan. 6. 10:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

# 4/4Időpont 2018. jan. 13. 10:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Angyalföldi Németh László Gimnázium vélemény? Tanárok? Diákok? Környék? Programok?
Gimnazista gyerekek, ha választhatnátok, milyen programok lennének egy március 15-ei ünnepségen?
Mit gondoltok Az Eötvös József (Budapest) Gimnáziumról? Jók-e a tanárok, a közösség, a programok?
A Kispesti Deák gimiről szeretnék infókat gyűjteni. Milyen az oktatás színvonala? Tanárok jók? Nyelvoktatás milyen? Iskolán kívűli programok vannak? Köszi ha válaszoltok!
Jó programok budapesti diákoknak?
Hogy lehetne megoldani gimnázium mellett iskolán kívüli "programokat"?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!