Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Be kell mennem a vizsgákra ha...

Be kell mennem a vizsgákra ha félév végén kiiratkozok az egyetemről?

Figyelt kérdés
Ez az 1. félévem, de mégsem ezt szeretném tanulni. Eddig rendesen bejártam, megírtam a zh-kat, már csak a vizsgák vannak hátra. Menjek be, és akár bukjak meg, vagy felesleges ha úgyis kiiratkozok? Adjam le a felvett vizsgákat, vagy csak ne jelenjek meg? Mit gondoltok?

2017. dec. 31. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis kiíratkozol és biztos, hogy nem akarod ezt az irányt folytatni a jövőben akkor teljesen felesleges. Add le a vizsgákat, így helyet csinálsz azoknak akik viszont le szeretnének vizsgázni.
2017. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk sokan, szóval szerintem ezzel nem lenne gond. Úgy terveztem ezt a félévet azért végigcsinálom, de nagyon sok az anyag, és ha rosszul sikerülne úgyis akkor gondoltam nem csökkentem tovább az önbizalmam :'D Köszi!
2017. dec. 31. 16:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont iratkozz ki a második félév kezdete előtt. így ha államin vagy akkor nem kell fizess.
2017. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A 2. félévet már semmiképp sem kezdeném el. A tanulmányi osztály ezt írta a kérdésemre: 'írjon egy kérelmet, melyben kéri hallgatói jogviszonyának megszüntetését. Erre bármikor lehetősége van a félév során, viszont a teljesített tárgyak eredményeinek beírása után adja be a kérelmét."
2017. dec. 31. 16:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg tudod, hogy a későbbiekben szeretnél majd ismét egyetemre jelentkezni (egy másik szakra), akkor nézd meg, hogy ezen a lehetséges szakon el tudnád-e fogadtatni a mostani kurzusaidat. Ha igen, akkor lehet érdemes megcsinálni, de ha nem (vagy abszolút nem is akarsz egyetemre jelentkezni), akkor felesleges.
2017. dec. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsolom hogy 1-2 vizsgát csinálj meg


Miért?

Ennyivel is előrébb vagy a kövi szakon, és ingyen.

2017. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha másik szakon folytatnád a tanulmányodat, érdemes lenne megcsinálni azokat a tárgyakat, amik a másik szakon is vannak. Mert el tudod ismertetni, és annyival előrébb vagy.


PL. Most mérnöki szakon vagy, de gazdasági szakra mennél.

Az első évben sok helyen van filozófia, meg ilyen alapozó szarok, azokat érdemes lenne megcsinálni. Ha pedig van Matek 1 mérnökin, az a gazdaságin is van, ergo érdemes lenne megcsinálni stb.

2017. dec. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is elmentem vizsgázni kiiratkozás előtt (igaz, az 2. félév végén), ami tárgyakat el is tudtam fogadni a következő helyemen, amit akkor szeptemberben kezdtem :)


Szóval már csak ezért is érdemes elmenni. Meg mindig jól jön egy kis vizsgagyakorlat is

2018. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem maradnék ezen a pályán. Nem hinném, hogy olyan sok szakon elvárás lenne pl. a kémia, vagy a sejtbiológia. Max nagyon hasonlóakon :) A matek vizsga egy zh-ból állt, abból nincs ilyen rendes vizsga. Akkor azt el is tudnám fogadtatni (már ha kellene egy másik szakon?)
2018. jan. 1. 12:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Talán a tematika 75%-ának meg kell egyeznie, hogy egy adott kurzust el tudj fogadtatni egy új szak másik kurzusának. Így ez függ attól, hogy az a "matek" nevű kurzus miből állt (mert ha a fele valószínűségszámítás, akkor nyilván nem fogják elfogadni analízis címszó alatt).
2018. jan. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!