Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgázási lehetőség megadása?...

Vizsgázási lehetőség megadása? Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Úgy tudom minden egyetemi oktatónak kötelessége a hallgatók számára megadni legalább 3 vizsgalehetőséget.

Az egyik tárgyból az 5 lehetőség közül a harmadikat választottam,mivel gondoltam hogy még úgyis ott lesz az utolsó 2 alkalom,ha esetleg javítani kéne,viszont közben beteltek a helyek, így ha nem sikerül elsőre akkor nem tudok új vizsgaidőpontot felvenni.

Ilyen esetekben nem kéne plusz időpontot meghirdetnie az oktatónak?vagy esetleg ez a 3 vizsgalehetőség összesen jelent 3-at?



2018. jan. 2. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod úgy?


Ha öt lehetőséget megadtak, akkor megadták a hármat (plusz kettőt), nem? Hogy te melyiket választottad, az a te bajod. Nem kötelező felhasználni az összes megadott lehetőséget.

2018. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az van a vizsgaszabályzatban, hogy a hallgatók számának 150%-ának megfelelő férőhelyet kell meghirdetni (tehát alapból nem jut mindenkinek 3 lehetőség). Plusz a vizsgaidőszakban mindig vannak napok, amikor kevesen jelentkeznek, mert a többi vizsgával ütközik vagy valami + ott vannak a halogatások is, amikor átjelentkeznek az emberek későbbi időpontokra. Ennek ellenére a vizsgaidőszak végén általában adnak meg új időpontot vagy felemelik a megadott napokon a keretszámokat valamennyivel (mondjuk nem mindegyik tanszék ilyen "jó fej"). Hivatalosan az az álláspont, hogy neked kell beosztanod a vizsgáidat úgy, hogy még egy UV is beleférjen...
2018. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!