Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin mi az az átlag, ami...

Orvosin mi az az átlag, ami miatt már fizetősre kerül az ember államilag finanszírozottról?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiságból kérdezem, nem azért, mert nem törekednék minél jobb eredményekre. Csak jobb tudni előre, ha esetleg felvennének, mire számítsak.

2018. jan. 2. 15:50
 1/10 anonim válasza:
88%
2.2 úgy tudom.
2018. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Minden államilag finanszírozott szakon 2,25 és ha két félév alatt nem teljesít 36 kreditet. Szerencsére, ezt orvosin (vagyis Szegeden, ahova én járok, a többi hely arányait nem ismerem, de gondolom, hogy hasonlóak) nem olyan egyszerű összehozni, mert egy félév alatt 30-35 felvett kredit az átlag, a fontosabb kötelező tárgyak szoktak 4-6 kreditet érni, és azokból azért mindig egy-két kritikus van, amit nehezebb abszolválni, tehát, ha azt elbukod és, akkor is maradt 25-30 kredited arra a félévre. A 2,25-ös átlagot pedig nem nehéz megszerezni, mert úgyis mindenből kettes kell ahhoz, hogy átmenj, és szabválokon, kötválokon és az egyszerűbb tárgyakon viszonylag egyszerű kettesnél jobb jegyet szerezni, de másból sem lehetetlen. Szóval, erre semmiképpen se parázz rá, én azt mondom. :)
2018. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

,,2,25 és ha két félév alatt nem teljesít 36 kreditet"

Mindkét feltételnek össze kell jönnie egyszerre? Vagy elég ha csak az egyik teljesül és átraknak?

2018. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Elég nehéz átkerülni fizetősre. Sokkal valószínűbb, hogy annyit csúszol, hogy elfogynak a féléveid.

Ahogy az előző írta: 30 valahány kreditnek kell meglennie 2 félév alatt (én mondjuk 30 kreditről tudtam, de mindegy:D), amit gagyiságokból is összehozhatsz, ha fő tárgyak nem mennek.

2018. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
36 kredit kell (pár éve még 30 volt, de emeltek rajta) 2 aktív szemeszter alatt ÉS 2,25-ös átlag. Ha bármelyik nem teljesül akkor raknak át önköltségesre.
2018. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors és pontos válaszokat! :)
2018. jan. 2. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Sotén asszem úgy van hogy két félév alatt kell elérni 23 kreditet (mert amúgy sotén félévente 30at veszel fel kb) és 2 egész valamennyi alatt van az atlagod akkor is átrakhatnak. De nem kell azok parázni hogy elrontassz egy félévet és már dobnak is át fizetősre, mert asszem az egész évet nézik nem csak az adott félévet.
2018. jan. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2018. jan. 3. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

nem 2,75?

Legalabbis GYTKn igy van. Azthittem orvosin is ugyanannyi.

SOTE

2018. jan. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom 2,25 ami központilag van, de az átlagon variálhat az egyetem, ezt az adott egyetem szabályzatában kell megnézni. A 36 kredit ami viszont fix, mindentől független.
2018. jan. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!