Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bme allamilag finanszirozott...

Bme allamilag finanszirozott karokra hogy tudok bejutni?

Figyelt kérdés
Legyen 500 pontod fele valaszokkal kimeljetek leccy
2018. jan. 3. 00:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Államilag finanszírozott kar nem létezik. Esetleg szakok azok vannak.
2018. jan. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Karra sehogy, legfeljebb szakra. Érd el az állami ösztöndíjas ponthatárt és jelöld meg első helyen a szakot a bejutáshoz. Az elmúlt évek ponthatárait a felvi.hu-n megtalálod.
2018. jan. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
A felvételin megjelölöd az államilag támogatott szakot, aztán eléred a ponthatárt. Attól, hogy államis képzés, még nem kell 500 pontot elérni...
2018. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
BME-re bejutni könnyű, bent maradni viszont nagyon nehéz, szórnak mint a fene, mivel nincs nagy kereslet. Én a helyedben elgondolkodnék rajta, nagyon kemény, nagyon sokat kell tanulni, és a "leccy-d" illetve a kérdésed alapján, hát...
2018. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
A felvi.hu-n kell jelentkezned, február 15-ig. Mindent bele.
2018. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kotekedest nem kertem. Kurv4ra mindegy, hogy szak, vagy kar. Erdekes, a tobbiek ertettek. Lecsekkoltam mar a felvi.hut, illetve a BME honlapjat is, viszont azonos a ponthatart irnak az allamilag finanszirozott, es az onkoltseges SZAKRA is. Ezert gondoltam, hogy jobban jarok, ha felteszem ide a kerdesem, hatha megtudok valamit, amit eddig nem, de nem ugy lett. Koszi amugy a remtorteneteket is, majd en tudom, hogy benn tudok-e maradni, vagy sem.
2018. jan. 4. 19:33
 7/16 anonim ***** válasza:
"Kurv4ra mindegy, hogy szak, vagy kar." - Nem igaz! A bejutás mikéntje más és más szakonként. Szóval a kötekedés (köztük az enyém is) teljesen jogos volt, hiszen a feltett kérdés a leírt ok végett eleve értelmetlen. Próbáld meg elviselni a kritikát, főleg ha hülyeséget csinálsz. A legnagyobb segítő szándék megvan bennem, de ha nem tudod feltenni a kérdésedet, akkor hiába.
2018. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"hatha megtudok valamit, amit eddig nem, de nem ugy lett."


De mégis mit akartál megtudni, ha nem azt, amit leírtunk? Az, hogy az államis és önköltséges ponthatár ugyanaz, konkrétan bárhol előfordulhat, de nem általános dolog. Mivel a ponthatár az alapján alakul ki, hányan jelentkeznek, milyen eredményekkel, és az adott szakon mekkora a kapacitás, így a két finanszírozási formánál egymástól teljesen függetlenül alakul ki a ponthatár.

2018. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Eddig is levagtam, hogy a ket kepzesre kulon kell jelentkezni, csak azt nem ertem, hogy alakulhat ki ez, hiszen akinek van esze, az a koltsegteriteses kepzest csak az allamilag tamogatott utan jeloli meg, vagyis az allamilag tamogatottra magasabb ponthatarnak kene kijonnie.
2018. jan. 7. 20:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát tudod, nem feltétlenül. Nagyon sokan másoddiplomaként végeznek képzéseket, így lehet, hogy nekik már eleve nincs is elég államis félévük. Ezen kívül képzeld, vannak emberek, akik ki tudják fizetni a tandíjat, vagy inkább vesznek fel diákhitelt, mert az még mindig kevesebb kötöttséggel jár, mint ha államis képzésre mennek.
2018. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!