Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? (Középsuli, vizsgák)

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. 10.-ik eleje óta nem járok iskolába, magántanuló vagyok, ugyanis elköltöztünk a szüleimmel, a sulit viszont nem akartam otthagyni, így ez lett rá a megoldás. A 10. osztály osztályozó vizsgái elég jól mentek, semmiből nem buktam, sőt elég szép eredményeket értem el, hiszen az egyetlen elfoglaltságom max a tanulás volt otthon. Aztán jött a nyár, és lebetegedtem... lelkileg és fizikailag egyaránt, szörnyen nézek már ki, ráadásul sok-sok hetet töltöttem a kórházban a nyár óta, és megint mennem kell január vége felé, akkor másfél hetet leszek bent. Az összes motivációm elveszett a tanuláshoz, pedig jövőhéten vizsgák...

Nem tudom mit kezdhetnék magammal. Bemenjek vizsgázni? Szerintem az egyenlő lesz azzal, hogy megbukok az összes tárgyból. Mi lesz akkor ha esetleg nem megyek el a félévi osztályozó vizsgákra, kirúghatnak?


Ahova költöztünk, ide szeretnék átjönni esti iskolába, sajnos csak jövő szeptembertől kezdhetnék viszont itt. Addig itt kéne kihúznom, ebben a suliban, csak egyszerűen nem tudom, hogy hogyan fogom befejezni...

Még jópár terápia és kezelés vár rám sajnos, és félek, hogy esetleg év végére sem lenne meg a motiváció, vagy mégrosszabbul lennék, és egy tankönyv sem kerülne a kezembe, és akkor 1 év helyett 2-t kéne estire járnom, a bukás miatt.


Mit javasoltok? Bemenjek vizsgákra?



2018. jan. 3. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész be, az egyenlő a 100% bukással. Próbálj meg addig tanulni amennyit csak tudsz, logikusan és nem pedig szorongva belesűríteni mindent a fejedbe, mert az nem fog menni. Így legalább van esélyed a vizsgákon.
2018. jan. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj be!

Addig is tanulj!

2018. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 3. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!