Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a programtervez...

Mi a különbség a programtervező és a mérnök informatikus között?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok jobban ,illetve melyik diploma lenne piacképesebb?

2018. jan. 3. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A programtervezőn sokkal több, elméletibb, keményebb a matek. Nekem mindenki a mérnökinfót ajánlotta, úgyhogy emellett döntöttem. Most kezdtem mérnökinfón BME-n, sokan még ezt sem bírják.
2018. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akik a mérnökinfót ajánlották neked,azok milyen érvekkel támasztották alá a mérnök infó szak "jobbságát" ?


Egyébként elvileg a BME-VIK az egyik legnehezebb kar az országban..

2018. jan. 4. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2 külön szakról van szó, nem lehet a jobbságot mérni. Nehézséget is alig, hiszen pl. BME-n nincs Proginfó.


Mérnökinfón a hardverközelibb informatika jobban dominál (pl. robotika, mikrokontrollerek stb).

Proginfón pedig nagyobb a hangsúly a magasabb szintű programozáson/tervezésen (alkalmazásfejlesztés, rendszertervezés stb.)


A két szak között van valamennyi átfedés és átjárhatóság, de attól, hogy informatika és programozás, nem szabad egy kalap alá venni. Neked kell tudni, hogy melyik része érdekel jobban és melyik kevésbé.

2018. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem feltétlen jobb, csak "emberközelibb" ha lehet ilyet mondani. Proginfón inkább azon van a hangsúly, hogy matematikai alapokon a legoptimálisabb algoritmust megírd. Erre nekem azt mondták egyszer, hogy a proginfós fél évig azt tanulja egy algoritmusról hogy miért az a legoptimálisabb, a mérnökinfós meg elfogadja és használja. Itt sokkal közelebb áll a szoftverfejlesztés.
2018. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ezzel nem értek egyet. Én is hallottam ugyanezt a mondást, viszont én programozó és matematikus jelzőkkel (mert matek alapszakon is van programozás, algoritmizálás stb). Tény, hogy valamennyivel több az elméleti matek, számítástudomány stb, de az nem a gyakorlati programozás rovására (ha lehet bármiféle egyetemi oktatás keretei között "gyakorlati" programozásról beszélni - mert az elég alap, ahhoz képest, amit az iparban való fejlesztés megkíván, de ez egy külön történet).

Én most fogok államvizsgázni proginfó MSc-n, jó pár mérnökinfós ismerősöm van, azért ennyi idő alatt beleláttam, hogy melyik szakon mi megy milyen szinten.

2018. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és a két szak közül melyik a nehezebb szerintetek?
2018. jan. 4. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!