Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez lehetséges megoldás, ha...

Ez lehetséges megoldás, ha még nem bocsátottak el az egyetemről, jó ötlet egyáltalán?

Figyelt kérdés

3.félévnél járok az egyetemen,ugye most van vizsgaidőszak. Sajnos még pár első féléves tárgyam maradt mostanra,így nem kicsit vagyok meg súszva. Nagyon komolytalan voltam az első két félévben,kb semmit nem tanultam,meg is lett az eredménye sajnos.

Ebben a félévben komolyodtam meg, de kicsit késő már,mert szinte csak első féléves tárgyakat csinálok,a többi még ott van,szóval nagyon lemaradtam.

Van egy tárgy,ami nem biztos ,hogy meglesz,és 3.tárgyfelvéletelem volt,szóval akkor elbocsátanak. Ezt csak január végén tudom meg.

Olyat lehet,hogy újra beadom a felvin a jelentkezésem a szakra,ahol most vagyok? És ha elvocsátanak,akkor szeptemberben elismertetem a tárgyakat és folytatom? Akkor tkp elsős leszek újra ugye,de mi van ha nem elsős tárgyakat veszek fel? Hogy működik ez?

És ha mégsem bocsátanak el és en már újra jelentkeztem,az baj?

Jó ötlet egyáltalán ez az egész? Mert közben gyakornok lettem egy jó helyen,és nem tudom,hogy aktív hallgatói jogviszony hiányában csinálhatom e tovább...:/

Köszi

21N



2018. jan. 6. 11:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sokan csinálják így. Teljesen működőképes.
2018. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérj dékáni méltányosságit 4. tárgyfelvételre...
2018. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagy újra felvételizel, vagy méltányossági. Én is inkább utóbbit a javasolnám.

Előbbi macerásabb, el kell fogadtatni a tárgyakat, a pontos menetéről az egyetemed tanulmányi osztályán kellene érdeklődni.

Mondjuk jó szak lehet, ha egy jogviszony elég a gyakornoki melóhoz

2018. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kreditelfogadás általában kreditenként(!) többezer forintba kerül (2-5 ezer körül mozog)
2018. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
23%
Hát szerintem meg ami nem megy nem kell erőltetni. Nem mindenkinek való a felsőoktatás.
2018. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi,még átgondolom január végén melyiket válasszam.

Utolsó: érdekes mióta tanulok,a legrosszabb jegyem a 4-es ,szóval nem hinném,hogy rám ez igaz,csupán csak nem tanultam.

2018. jan. 6. 13:42
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kértek pénzt kreditelfogadásért, de erre érdemes a TO-n rákérdezni, és aztán dönteni. Nem jó jel, ha már most el kell használni a dékáni kérelmet, én inkább újra felvételiznék. Olyan sok tárgyat még nem kell elfogadtatni, ha később kell ezt a kört lefutni, akkor több adminisztrációval jár majd.
2018. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Melyik egyetemre jársz, attól függ... lehet tudok segíteni, hogyha megmondod.
2018. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
ELTE...
2018. jan. 9. 00:17
 10/24 A kérdező kommentje:
Végül újrafelvételizek. Ilyenkor most vagy szeptemberben kell elismertetni a tárgyakat? Hogy is műkodik ez? Gondolom a neptunon keresztül.
2018. jan. 31. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!