Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a budapesti...

Mi a véleményetek a budapesti Szent László Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Én Hajdú-Bihar megyében élek. Úgy tudtam meg, hogy ez az iskola létezik, hogy láttam az interneten, hogy a Szexi Tanárnéni című szám videóklippjét ott forgatták. Hogy az egyik srác egyszer beindította a sulinkban informatika órán, és elég botrányosnak találtam.

Ezek után kíváncsi voltam rá, milyen iskola lehet az, ahol ilyen számot megengednek forgatni. Kellemesen csalódtam, mert egy nagy múltú és szép épületről van szó. Látom, hogy emelt szintű angol, német, olasz, matematika, rajz, informatika és természettudományi képzés folyik ott.

Tudom, hogy a gimnáziumokban bizonyos rendezvényeken is esztétikusnak tartott irodalmi és zeneművészeti alkotások paródiáit adják elő a diákok. Micsoda "fejlődés" ez, mióta Horger Antal Úr eltanácsolta a Szegedi Egyetemről József Attilát! Valóban ez számít viccesnek?

A nyitókérdésre visszatérve, nem tudom, hogy egy ilyen jó iskola, mint a Szent László Gimnázium - mert látom a honlapján, hogy egy színvonalas középiskoláról lehet szó - miért járatja le magát ilyen videóval. Egy vallásosabb szülő lehet, hogy ezért nem fogja odajáratni a gyerekét.



2018. jan. 7. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, én nyilvánvalóan elfogult vagyok a Szent Lászlóval, mert jómagam is ott végeztem 2015-ben, de én alapvetően nem értem, mi a problémád azzal a videóval. Alapvetően nem gondolnám, hogy bárki is ez alapján ítélne meg egy intézményt. Néhány egykori diák hülyéskedik - ez nem valamiféle kötelező iskolai program volt. :D Arról nem is beszélve, hogy 2006-os felvétel, azóta már több mint 1 millióan látták és a Szent László azóta is az egyik legjobb hírű középiskola a fővárosban, pontosan egy általad is említett ok miatt: gyakorlatilag a legszélesebb, legsokszínűbb képzési skálát nyújtja, ráadásul magas színvonalon, így mindenki talál olyan szakot, amely közel áll hozzá.

Ha pedig valaki tényleg olyan prűd, hogy egy ilyen videó miatt inkább máshova küldi a gyerekét (és nem azt mérlegeli, hogy tényleg milyen minőségi munkát végeznek a lászlós tanerők, s a képzés mennyire alaposan felkészít mind az érettségire, mind az egyetemi tanulmányokra), akkor az meg is érdemli, hogy kimarad az egyik legjobb közösséggel rendelkező középiskola életéből.

2018. jan. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként ha megnézed a YouTube-on a kommenteket a videó alatt, 99%-ban pozitív véleménnyel vannak erről. Nem kell túlgondolni ezt, egyszerű hülyéskedés volt a részükről, s ezt gyakorlatilag senki nem is veszi komolyan, hisz nem is annak szánták.
2018. jan. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!