Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átrakhatnak így állami támogat...

Átrakhatnak így állami támogatottról önköltséges re az egyetemen?

Figyelt kérdés
Most vagyok első éves egyetemista,de nem tetszik a szakom, ezért idén újra felvételizek masik szakra. Emiatt nem mentem el egyik vizsgára sem, valamint nem is jelentkeztem rájuk. Összesen 4 kreditet sikerült teljesítenem. Tisztában vagyok vele,hogy kreditbírságot kell fizetnem,de a kérdésem az lenne,hogy ha a következő félévre passziválom magam,akkor számít az,hogy a kevés kredit miatt átkerülhetek önköltségesre? Esetleg kifizettetik az első,vagy mindkét félévet?
2018. jan. 12. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem tök mindegy, hogy átraknának-e vagy sem, ha átmész máshova? Passziválásnál nem kell egy forintot se fizetned. Ez a "kreditbírság" meg fogalmam sincs, hogy mi, nem hiszem, hogy létező dolog... Milyen egyetem ez?
2018. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Debreceni.
2018. jan. 12. 13:02
 3/5 anonim válasza:
85%
Fizettetnek kreditbírságot.
2018. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tanácsot kértem, főleg nem olyan embertől,aki semmit nem tud rólam. Köszönöm! :D
2018. jan. 12. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

A nem teljesített kreditekért valóban kell fizetni (nem mindenhol). Anno nekem a Corvinuson 40 ezret kellett, mert ez a max. Amúgy kreditenként 1500.

Mivel első félév után ott hagytam, semmi nem lett belőle, akkor sem kellett volna visszafizetnem semmit, ha nem megyek másik egyetemre, de mentem.

Én semmiből nem vizsgáztam le, tehát 0 kreditem volt. Tavasszal passzív voltam.

Akkor tennének át fizetősre, ha ugyanott maradnál és az előző 2 aktív félévben nem volt meg összesen 36 kredited, de a passzív félév nem számít bele, tehát így nem is tudnák ezt vizsgálni.

Ha új suliba mész, az meg teljesen tiszta lappal indul. :)

2018. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!