Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha betegség miatt néhány...

Ha betegség miatt néhány hónapig nem tudok iskolába (középiskola) járni, emiatt a hiányzások meghaladják a 250 tanítási órát, van lehetőség még osztályozóvizsgát tenni, vagy csak évfolyamismétlés lehetséges?

Figyelt kérdés
Jeles tanuló vagyok.

2018. jan. 12. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem az iskola, a tanárok hozzáállásától függ. Ha tudod, hogy hónapokig nem fogsz tudni bejárni betegség miatt, az elég nyomós indok ahhoz, hogy kérvényezzétek a magántanulói státuszt, szerintem ez lenne a legegyszerűbb. Így nem kell aggódnod amiatt, tehetsz-e osztályozóvizsgát, hiszen a tanév végén le kell vizsgáznod mindenből.
2018. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ezt csak a tantestület döntheti el, ha osztályfőnöködnek vannak kapcsolatai akkor érdemes szólni neki.

(mint az én osztályfőnököm, diákönkormányzat iskolai képviselő, az iskolában szerintem a legtiszteltebb tanár, mindenki szereti , persze a tanárok is,

ő abban segített tavaly két osztálytársamnak, hogy szólt az érdekükben a tanároknak, hogy ha év végén megbuknának, a tantárgyak száma amiből buknak, ne haladj meg a 3-at) :)

2018. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazolt hiányzás esetén mindenképp lehetőséged van, csak akkor nem köteles az igazgató lehetőséget adni osztályozóvizsgára ha az igazolatlan hiányzásaid száma meghalad egy adott óraszámot (nem tudom mennyit).
2018. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De valóban a legtisztább a magántanulói státusz kérvényezése lenne.
2018. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!