Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha sok az elmaradt vizsgám,...

Ha sok az elmaradt vizsgám, akkor érdemes elkezdeni egy könnyebb szakot?

Figyelt kérdés

Ha a nehéz szakon rengeteg az elmaradt vizsgám, de mivel költséges vagyok, ezért passziválnom kéne éveket. Ehelyett ha elkezdek ugyanazon az egyetemen ugyanazon a karon egy könyebb rövidebb szakot, akkor csak egy tandíjat kellene fizetnem?


ui: Azért kérdezem itt, mert a TO-n azt se tudják milyen évet írunk



2018. jan. 12. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Hagyd ott az egészet és tanulj valami szakmát. Nem neked való a felsőoktatás.
2018. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ...mennyire akarod a jelenlegi szakod!


Én anno megborultam elég keményen--első szemeszterben azt sem tudtam mire számítsak....sorozatosan buktam be a vizsgáimat...a 10-ből 4 sikerült( mindegyik másodjára vagy harmadjára) 10 kreditem lett...tanulva belőle második félévbe belehúztam..akkor már össz 25 kreditet szereztem minden vizsgám elsőre meglett....utána 27-et..stb Igaz nem öt évig jártam egyetemre:-) de viszont megérte, ha otthagyom sose fejezem be...és más szakot nem tudtam magamnak elképzelni!


Ha viszont te nem így érzel a szakoddal kapcsolatban jelentkezz át másik szakra!

2018. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha abbbahagysz egy szakot, nem kell többé tandíjat fizetned rá. :D vagy hogy érted, hogy csak "egy tandíjat" kellene fizetned?


Szerintem megérné váltanod, ha tényleg túl nehéznek érzed a mostanit. Ha ugyanaz a kar, akkor talán pár tárgyat nem is kéne újra teljesítened.

2018. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!