Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki gyenge nyelvtanból, az ne...

Aki gyenge nyelvtanból, az ne menjen magyarszakos tanárnak? Érdekel az irodalom és a tanítás. Vélemény?

Figyelt kérdés

Eljutottam oda, hogy bevállalom az egyetemet, a tanáriságot, de nem tudok dönteni, hogy történelem vagy magyarszak. Utóbbit szeretném szívem szerint, mert mint írtam érdekel az irodalom, de nyelvtanból gyenge vagyok és úgy hallottam, hogy szigorú az oktatás és aki "nem nyelvész beállítottságú" azt könnyen kiszúrják első évben.

Szóval nem szeretnék hülyeséget csinálni..



2018. jan. 13. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Magyarszakos tanárként nem csak az irodalmat kell oktatnod, hanem a nyelvtant is. Ha abból gyenge vagy, nem szereted, akkor mégis miért szenvednél és hagynál szenvedni többszáz diákot, aki a kezed alatt próbálja elsajátítani a nyelvtant?
2018. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt régebben tervben, hogy magyartanárnak tanulok, én viszont úgy, hogy a nyelvtant szeretem (renegeteg országos és megyei versenyen voltam), az irodalmat pedig nem. Lemondtam erről.
2018. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!