Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az hogy a magyar 15évesek...

Igaz az hogy a magyar 15évesek fele digitális analfabéta?

Figyelt kérdés
Olvastam ezt pár éve az interneten.Szerintem több mint felük használ naponta elektronikus eszközöket.De ha igaz ez hogy digitális analfabéták akkor az lehet az oka,hogy hiába lógnak a játèkokon,a közössègi médián,néznek filmet,hallgatnak zenét,mégis írástudatlanok digitálisan.Hogy lehet ez?Hogy állandóan a gépen lógnak mègis analfabéták az informatikához?
2018. jan. 14. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem értenek az informatikához. Az, hogy facebook-ozni tudnak, játszani tudnak nem jelenti azt, hogy értik, hogy mi történik de mihelyt valami olyat kérsz tőlük, ami egy kicsit is más mint a megszokott rutin, akkor nincs fegyvertáruk, hogy megközelítsék a problémát. Erre ékes példa a GYK közönsége.


A másik oldala a dolognak, hogy sajnos a 15 évesek fele nem csak digitálisan analfabéta. A szavakat ugyan el tudják olvasni, de nem értik, hogy mit olvasnak. Nemzetközi összehasonlításban katasztrofálisak a szövegértési eredményeik. Ezt nevezik funkcionális analfabetizmusnak.

2018. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen olyat is hallok,hogy informatikából kevesen érettsègiznek,de azok közül is sok a kettes.És:egy kérdés infó tanároktól:Nem tapasztaljátok hogy infó órán sem a feladattal foglalkoznak a diákok?
2018. jan. 14. 16:50
 3/12 A kérdező kommentje:
És az is szomorú hogy ennyire magas a funkcionális analfabéták száma.Lassan már az is nagy szám ha egy ÉRETTSÉGIZETT gyerek meg tud egy értelmes mondatot fogalmazni.
2018. jan. 14. 16:57
 4/12 anonim válasza:
100%
A szövegértési hiányosságokat itt is rengetegszer észre lehet venni.
2018. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
63%
Itt a többség gyikitális analfabéta.
2018. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd csak meg, hogy miket kérdeznek az informatika kategóriában. Szerintem ez több, mint elegendő bizonyíték, hogy a kérdésedben lévő állítás igaz.
2018. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pl.Mondj példát.Én pl.Infóban otthonosan mozgok,de nem várható el mindenkitől hogy értsen a gépekhez.Linkelj pár ilyen kérdést!
2018. jan. 18. 18:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy itt a gyakorikerdesek.hu-n nézd meg az info kategóriát:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika


Nem akarok ujjal mutogatni, de a kérdések nagy része alátámasztja a digitális analfabéta teóriádat.

2018. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Mi például programozni is tanultunk a suliban a nyolcvanas évek végén. És amikor megírtuk az adott feladatot jutalomból játszhattunk. A szövegszerkesztéssel csak futólag foglalkoztunk mert az túl gyermeteg volt számunkra. Haladóként programokat fordítottunk egyik mikroszámítógép assembly-ből a másikba. Például a "River" nevezetű játékot. A mai diákok csak fogyasztók és sokszor még a frissítések is nagy gondot jelentenek a szájbarágós Windowson. A linuxot nem is beszélve. Próbálták alapszintű hálózati kapcsolatok építését elsajátíttatni ezen a rendszeren de katasztrófa lett a vége. Ezek csak a crysis-t és a minecraftot nyomták és amikor vége lett a foglalkozásnak hátramentek egymást püfölni majd elbújtak a tornaterem mögé cigit szívni.
2018. jan. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Nyolcadikba járok, és sajnos egyet kell értenem, annak ellenére, hogy nem vagyok jó infóból. Az órák nagy részében szabad foglakozás van=játék, most weblap szerkesztést tanulunk, különböző programok használatát, és a számítógép történetét, +híresebb informatikusokat, és sok diák képességeit ezek is meghaladják. Aláírom, hogy a szövegértés, és a helyesírás nem túl nagy divat ma, de szerintem jogos, hogyha nem ilyen pályára megyek ne kelljen megtanulnom a bonyolultabb műveleteket, tekintve, hogy ez az informatikusok, és informatikával foglalkozók dolga. Orvosira szeretnék majd menni egy jó gimnáziumból, nem várom el, hogy a kémia tanár megtanítsa nekem a komolyabb folyamatokat (még a hetedikes anyagnál tartunk, ami siralmas). Külföldön, Szingapúrban konkrétan van olyan diák, aki életében nem hallott még a kémiáról, 15 éves és gimnáziumba jár. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az alapokon kívül nem hiszem, hogy egyes tantárgyakat vérre menően tudnunk kéne, ha nem is arra a szakra megyünk.
2018. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!