Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnöki karra érettségi...

Építészmérnöki karra érettségi követelmény a matek + magyar vagy töri? A matek emelt a kötelező vagy tehetek történelem emeltet is?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy ezek közül egyet emelt szinten kell teljesíteni + ugye a rajz alkalmassági, ám úgy tudtam eddig,

hogy építészmérnökire nem lehet magyarral vagy törivel menni, ám most olvastam itt, hogy lehetséges : [link]



2018. jan. 15. 02:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól látod, matek középpel és töri emelttel is be lehet kerülni. Viszont a ponthatár olyan alacsony, hogy inkább feccölj bele a matekba energiát, mert később sokkal könnyebb dolgod lesz.
2018. jan. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Viszont én sem ajánlanám, mert ha tényleg el szeretnéd végezni, akkor egy matek vagy fizika plusz tudással sokkal jobban fogsz járni mint mondjuk a történelemmel. Az meg mondjuk a másik, hogy matekból és fizikából olyan jónak kell lenned ahhoz hogy nagy szenvedések nélkül el tudd majd végezni, hogy nem kellhet sok energiát belefeccölnöd az emelt szintű érettségi megszerzésébe. Egyetemen az 1. félévben már lesznek olyanok, amik középiskolában nincsenek az emelt érettségiben.
2018. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy Építész mérnökin nincs brutál fizika.
2018. jan. 30. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Á nincsen, egy 20 emelet magas ház majd csak úgy egyben marad.
2018. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen legyél képben a fizika(főleg mechanika) alapjaival.Több év statikád lesz..ami ugyan más lesz mint a középiskolás fizika,de történelemmel nem sokra fogsz menni.

Statika (erőtan) az alapja az egész szaknak szerintem. Erők,nyomatékok egyensúlya,hogy az adott szerkezet ne mozogjon.Szóval erősen kapcsolódik a fizikához.

2018. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!