Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Depressziós vagyok a továbbtan...

Depressziós vagyok a továbbtanulás miatt, mert nem tanulhatom, amit akarok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jogász szak érdekelne ezen kívül semmi más. Kiszámoltam, ha két emelt szintű érettségit írnék és mindkettő 90% lenne, ami lehetetlen még az is kevés lenne az államihoz. Olyan osztálytársaim fognak jogra menni, akiket 280 ponttal fognak felvenni és sokkal rosszabbak az eredményeik, mint nekem. Csupán van pénz (2,5 milla).

Nem akarok hitelt felvenni és már több nyáron át dolgoztam azért, hogy kajára meg kolira legyen majd egyetem alatt. Egy hónap múlva le kell adni a jelentkezést, de nem tudom mi legyen.



2018. jan. 16. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Jelentkezz jogi FSZ-re! Ingyenes a képzés, ugyanúgy az egyetemen belül zajlik, látod, hogy milyen és tetszene-e, és ha végeztél, majd jelentkezel jogász képzésre, kb. 3 félévnyi tárgyat beszámítanak, tehát ennyivel rövidebb lesz a képzés. Ez két éves, mellette tudsz dolgozni, és két év alatt diákmunkával is össze tudod szedni azt a pénzmagot, amivel el tudod kezdeni a képzést.
2018. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy a pénz akadály lenne. Egyrészt a diákhitelen nincs kamat és ráérsz csak jó sok év múlva visszafizetni. Másrészt érdemes utána nézni a választott egyetemen az ösztöndíjaknak. Pázmányon például ha 410 pont felett vagy az első félévben csak önköltség 25%-át kérik és ha 450 pont felett vagy akkor a második félévben elég csak a felét (ez nem egy Pázmány promó, én oda járok ezért tudom, lehet, hogy más egyetemen is van ilyen). Ezen kívűl számos más ösztöndíj is van. A haramdik lehtőség meg, hogy megpróbálsz átkerülni államira de ez első éveben nem igen hiszem, hogy sikerül és másodikban is csak akkor ha tanulsz mint a kis angyal. Én az utolsó lehetőségre nem játszanék mert nagyon nehéz de ismerek olyat akinek sikerült. Az első kettő viszont szerintem szamítsba vehető.
2018. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Budapestet nem tudom finanszírozni, mert ott minden 2x annyi. Szeged vagy Debrecen jöhet szóba. Nem szeretnék hitelt, mert ez a nincs kamat ez nem igaz egyáltalán és több millióról beszálünk. Egyenlőre nekem is a foszk a terv
2018. jan. 16. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitel 2 kamatmentes és ráérsz 40 éves korodban elkezdeni törleszteni. Ösztöndíjjal és esetleg államira átkerüléssel meg nem milliókról beszélünk.

[link]

2018. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

2 90%-os emelttel hogy nem jön össze elég pont? Az 460 pont, tavaly ennyi ponttal be lehetett kerülni már államira. Nem lehetetlen, csak nehéz.

Amúgy meg ha ennyire nem akarsz hitelt felvenni és csak ez a szak jön szóba akkor halassz 1-2 évet és dolgozz főállásban. Úgy már egy elég jó kezdőtőke összejön.

2018. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Nyelvvizsga?
2018. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
2 emelttel kimaxolja a 100 plusz pontot, szóval felesleges a nyelvvizsga
2018. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Sokan hitelellenesek, pedig ha belegondolsz, annyira nem vészes. Ha mindenképpen ez az álmod, akkor vágj bele diákhitel 2-vel, mert ha sikeresen elvégzed az egyetemet és jól fizető állásod lesz, nem jelent majd problémát a havi részlet fizetése.

Nyilván az ember kockázatosnak tartja ezt, és főleg fiatalon nem akar milliós hitelt a nyakába venni, de van az a helyzet, amikor elkerülhetetlen.

Mellesleg ha jól tanulsz, akkor át tudod magad kérni állami finanszírozásra. Ismerősöm szintén így volt, mint Te, megvolt az álomszakja, de csak fizetősre tudott bejutni. Jól tanult, és 2 félév után átkerült államira.

2018. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de sajnos a jognál nem vesznek át államira
2018. jan. 16. 21:40
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
És, ha nem közvetlenül középsuli után mennél egyetemre? Anyagi gondjaid vannak, plusz lehetséges, hogy az felvételi tárgyaid érettségijeit is meg kell majd ismételned. Egy vagy két év alatt 465 pontot összeszedni már nem annyira vészes, és közben még több támogatást szedhetsz össze magadnak a tanulmányaidhoz. Ha a családod nehéz helyzetben van, eleve a hasznukra válhat, hogy egy ideig még otthon maradsz segíteni, nagyobb jövedelmed lesz. Plusz egy-két év nem nagy ár az álmaidért.
2018. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!