Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted mi a baj a jelenlegi...

Szerinted mi a baj a jelenlegi felsőoktatási rendszerrel? Min lehetne javítani, változtatni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a felsö oktatással vna probléma, hanem már úgy ahogy van a szakma tanulással, és ez legyen vegyész, ápoló, fodrász vagy atomfizikus...

Gyakorlat nélküli embereket képeznek, akik igazából a felsöoktatási szakma kiválasztásakkor szinte alig tudja mi lesz belöle. Majd iskolába ültetik pár évre és a végén semmi gyakrolata nem lesz.


10 éve élek Németországban és már az elején lenyügözött, hogy, hogy lesznek a szakmebreke, és egy frissen végzett egyénnek már több éves gyakorlata van akármiröl is legyen szó.... ja és ezért a tanulmányi éveiért nem , hogy fizetett de még pénzt is kapott....

2018. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj vele higy csak papírt ad.

Az nem lényeg hogy nem tud semmit valaki, de van mindenről papír .

Öt diploma, hat nyelv vizsga , jogosítvány is. Az már senkit nem érdekel hogy csak át bukdácsol, vagy bemagolja a válaszokat. Csak tudja verni a mellét Magyarország hogy itt milyen sok "okos " ember van.

Nem egy riport filmet láttam mostanában amerikai, kanadai magyarokról. Azt mondják , senkit nem érdekel a papír, az a lényeg hogy mit tudsz.

Itt állami monopólium lett az oktatásügy.

Nagyon sokan, sok pénzt szednek ebből be , akik érdekeltek ebben.

2018. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kompetencia alapú oktatásra lenne szükség, modernebb eszközökre, több kapcsolatra foglalkoztatókkal, projektmunkákra amin a diákok dolgozhatnak, értelmes diplomamunkákra amik utána vezetnek valahová, satöbbi.
2018. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Túl sok embert vesznek fel... gazdaságin vagyok, erről tudok nyilatkozni, de baromi sok ide nem való ember van. 400 pont alatt fizetősre se kéne felvenni a sok vidéki p*csát...
2018. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biológus vagyok, a legnagyobb baj a képzéssel az volt, hogy 3+2 éves, tehát külön van a BSc és a mester, a mester szakon van a gyakorlat, alapképzésen alig volt. 280-an kezdtük a szakot minden évben, ennyi emberre nincs szükség. Nem tudás alapján szórták aztán ki az embereket
2018. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mivel ma már mindenki egyetemet akar végezni, ezért lent van a színvonal és minden hülye diplomát kap... Vissza kéne adni az egyetemek presztízsét. Az meg szerintem hülyeség volt, hogy egy csomó főiskolát egyetemmé minősítettek.
2018. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, kíváncsi voltam mások hogyan vélekednek ezzel a témával kapcsolatban. Következő félévben indul duális képzés MSc szakokon az egyetemen ahova járok. Ez egy pályázat keretében valósul meg, akik készítették a pályázatot próbálták a jelenlegi hallgatók véleményét kikérni, de nem igazán hallgattak rájuk, vagy csak nem értették őket.

Mi úgy láttuk, hogy az egyetemi képzésben a gyakorlat hiánya a legnagyobb probléma és itt nem feltétlen a munkatapasztalatra gondolunk. Persze az is fontos, ezt ebben a formában a duális képzés megadja.

De az elméleti tudás amit tanítanak az oktatók azt valahogy nem sikerül átültetni a gyakorlatba. Előadáson és gyakorlaton is elméletet oktatnak... ez egy elég nagy probléma úgy gondolom.

Mellesleg valószínűleg az is befolyásolja ezt az helyzetet, hogy az Európa 2020 stratégiában vállalt 34% a lényeg. Tehát a minőség így már nem is lényeg, csak a mennyiség, hogy a statisztikákban jól mutasson az ország.

2018. jan. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!