Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én gondolom fontosabbnak,...

Csak én gondolom fontosabbnak, hogy valaki folyékonyan beszéljen angolul, mint egy főiskolát elvégezzen?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez így nem kérdés.


Vannak föiskolai szakok amikhez telejsen felesleges az ideg nyelv. Pl egy védönö, vagy akár egy vegyész, vagy akár sok sok más munka.

De ha valakinek komolyabb nyelvtudása van, akkor tud magának olyan munkát szerezni amivel egy föiskolai szintü munkát kap...

2018. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
miért gondolod, hogy a kettőnek bármi köze van egymáshoz? Vagy hogy kizárják egymást?
2018. jan. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Élethelyzettől, egyéni életúttól függ, hogy melyik bizonyulna fontosabbnak. Ha valaki kimegy dolgozni Angliába, akkor annak sokkal fontosabb az angoltudás, de ha Julcsikának pusztafszomon az minden vágya, hogy tanítónő legyen, akkor meg a főiskola elvégzése a fontosabb.
2018. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a folyékonan beszélés a leglényegtelebb része az angoltudásnak, ha nem mozdulsz ki az országból. Az internet segítségével kinyílik számodra a világ, ha megtanulsz egy világnyelvet, de szóban kifejezni magad keveset fogod.
2018. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

és folyékony angol nyelvtudással felveszik egyetemi professzornak diploma és phd nélkül?

Esetleg pilótának, villamosmérnöknek, orvosnak, mert tudd angolul beszélni? Akkor minden amerikai/angol alanyi jogon kapjon évi X összeget mert születésüktől fogva tudnak angolul beszélni?


és mi van akinek van 2 diplomája és folyékonyan beszél angolul...biztos majd nem veszik fel állásra, mert van a kispista aki szintén beszél angolul!


Nem beszélve arról aki nem akar külföldre költözni, nem akar külföldön élni és nem akarja a szakmáját idegen szakirodalommal fejleszteni, mert minden jól van ahogy van...pl osztályvezető egy közig hivatalnál magyarul is ellátja a feladatát minek az angol? Az igazgatásszervezői diploma csak azért kell hogy betölthesse az állást nem előfeltétele a esténként olvasgassunk 1500 oldalt angolul a mit tudom én milyen szakmai problémáról, mert ki nem sz...ja le! Én biztos le sz...rom!

2018. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!