Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre erdemes...

Milyen egyetemre erdemes jelentkeznem, ha anglisztikat es germanisztikat szeretnek tanulni?

Figyelt kérdés

rengeteg egyetemet atbogarasztam mar. az ELTE nagy plusz pont, hogy ennyi szakjuk van, de Budapesten a kollegiumok es a megelhetes szerintem nagyon draga...es veszelyes varos is nem kicsit.


Debrecen olyan atlagos, de nem volt tul erdekes, pedig voltam nyilt napon, de aki esetleg ott tanul meggyozhet sz ellentetjerol, szivesen hallgatnek tapasztalatokrol.


Miskolcra is szivesen mennek, ott a kornyezet es az egyetemi elet jonak tunik, de nem tudom, mennyire szinvonalasak a nyelvi karok. raadasul valamelyik evben lattam, hogy nem is indult germanisztika...


akik ilyesmiket tanulnak, mit ajanlotok? esetleg tapasztalatok?



2018. jan. 17. 18:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%
ezek tipikusan olyan szakok, amik inkább hátráltatják, mint segítik az elhelyezkedést, tehát ha egy budapesti kolis élet túl drága, akkor inkább olyat tanulj, amiből utána meg tudsz élni. Olyan terved nincs ami nem -isztika-val végződik?
2018. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Két nyelv magas szintű ismerete hol hátrány? :D én még nem láttam ilyen álláshirdetést
2018. jan. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19%
#2 a két nyelv magasszintű ismeretéhez nem kell isztikára menni (én is beszélem mindkettőt munka szinten, például, és mérnökként végeztem), és az isztika szak hosszának harmada alatt meg lehet tanulni költséghatékony módon. Mellette még egy OKJ-s tanfolyam is többet ér, mint egy isztikás papír.
2018. jan. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Kedves "isztikás" válaszoló, süt belőled a lenézés és a rosszindulat :) Légy büszke magadra, hogy mérnöki diplomád van és ne próbálj meg egy olyan embert eltántorítani a döntésétől, aki nem reál, hanem humán beállítottságú. Nem lehet mindenki mérnök, meg informatikus, ezt végre el kellene fogadni. Minek tanuljon a kedves kérdező egy olyan szakon, ami 1. nem érdekli, 2. valószínű ezért hamar ott is hagyná, akkor meg mi értelme is van?? Nyilván ő is szeretne diplomát, ami legyen akármilyen szakon szerzett diploma is, csak előnyt jelent az életben. Igen, lehet, hogy egy mérnökivel könnyebben el lehet helyezkedni, de bölcsész diplomával is el lehet. Most komolyan végezzen oylan munkát egész életében, amivel lehet, hogy jól keres, de rosszul van tőle, és nem az ő világa?? Ezt te sem gondolhatod komolyan :D
2018. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
68%
kedves kérdező, én a Károli BTK-t javaslom, nagyon jó egyetem, családias környezet, szuper jó fej tanárokkal :)
2018. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
13%
#4 miért lenne rosszindulat, hogy lebeszélek valakit egy rossz döntésről? Nem csak mérnöki végzettségem van, hanem gazdasági is, a doktorim pedig társadalomtudomány, elég sok helyen megfordultam a világban, és huszonéves létemre sok pályakezdőt vettem fel különböző pozíciókba, vagy mentoráltam diákokat gimis koruktól fogva top egyetemeken át. Nem akarok senkit mérnökire vagy reálos karrierre rábeszélni, nem tudom hol láttál ilyet (itt megkérnélek hogy ne adj szavakat a számba), ellenben -isztikáról mindenkit maximálisan eltántorítanék. Nyelvet tanuljon mindenki, gimi alatt 1-2-3 felsőfokút simán össze lehet szedni, de aztán tanuljon értelmeset. Elég sok adminisztratív asszisztenst ismerek, aki isztikát végzett, de még ehhez is sokkal jobb OKJ-s szakok vannak. Mint mondtam, az isztika egy teljes önsorsrontás, és a "nem tudom mit akarok, de még melegednék picit" klasszikus gyűjtőhelye, motiválatlan és ambició nélküli emberekkel, akik sehová nem tartanak. Elkerülni.
2018. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
értem kedves utolsó, és mi a helyzet azokkal akik azért mennek "isztikára" mert mondjuk később egyetemi tanárok szeretnének lenni, vagy fordító/tolmácsok. Ez esetben is haszontalan, melegedni vágyó hallgatókat összegyűjtő szakoknak ítéled meg őket? :)
2018. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
11%

#7


egyetemi tanárok akik... isztikásokat képeznek? a kör bezárul? Amúgy kihalásos alapon van az ilyen bölcsész területeken a tenure osztogatás. Szóval ez reális karrier irány mondjuk minden nyolcezredik isztikásnak.


A fordító/tolmács működőképes karrier irány, bár már nem sokáig, én már az európán kívüli munka egy jó részét (pl kína) automata fordítós programokkal intézem. Egyre jobban működnek az élőszó fordító appok is, és nagy áttörések a küszöbön. Tippre a tolmács és fordító munkák 80%-át algoritmusok fogják végezni 5 év múlva. A nagyon precíz munkák csak a legjobb és évtizedes tapasztalattal rendelkezőket fogják felszívni. Szóval ismét csak no go. Persze a világban zajló folyamatok átlátását nem várhatjuk egy átlag 18 éves diáktól, ezért kellene hogy kompetens emberek adjanak tanácsokat.

2018. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
a válaszaidat olvasva az jutott eszembe, hogy te kb. csak azért regisztrálhattál meg jársz fel gyakorira, hogy a nyelvszakokat szapuld :D :D
2018. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"Persze a világban zajló folyamatok átlátását nem várhatjuk egy átlag 18 éves diáktól..."


De egy magadfajta huszonéves már eléggé expert a témában, nem igaz? :)

2018. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!