Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a DLSB? Kollegista...

Milyen a DLSB? Kollegista lennek, es nagyon szeretnek bekerulni. Nincs sajnos angoltudasom.

Figyelt kérdés

Milyen a suli/tanarok? A kolegium is jo? Mert lattam rossz velemenyeket is :/

Nagyon kellene valasz,mert most elbizonytalanodtam a tobbi kerdes miatt :D



#tanár #hangulat #Balatonalmádi #DLSB #Felvételi 2018 #Magyar-Angol Tannyelvü Gimnázium és Kollégium
2018. jan. 18. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én nem láttam még olyan sulit, amiről ne lett volna rossz vélemény is.
2018. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Személy szerint csak ajánlani tudom. Nem bántam meg, hogy oda jelentkeztem. A koli a legjobb! 😁 Igaz, nem a legmodernebb, de a közösség eszméletlenül jó. Én nagyon szeretek ott lenni. A tanárokról általánosságban nem igazán tudok írni. Egy-két kivétellel mindegyiket nagyon kedvelem. Színvonalasak az órák. Ha szeretnél egy összetartó, barátságos közösség tagja lenni, akkor szerintem ide jelentkezz. (Sok sikert holnapra! 😊)
2018. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most húzom itt az ötödik évem. Nagyon fontold meg, hogy idejössz-e, főleg most: rengeteg tanárunk fog elmenni a régiek közül (nyugdíjba), illetve ment el az előző években, így kb nem is lesz 40 évnél idősebb tanárunk. Mikor én ott kezdtem, azért volt és a színvonalon is eléggé meglátszott: a tapasztalt tanáraim nekem sokkal többet nyújtottak, mint azok, akik nemrég kezdtek el tanítani. Persze azért vannak kivételek, tehát nem mindig számít a kor, és vannak igenis olyan tanáraim, akik örökre nyomot hagytak bennem jó értelemben, dacára annak, hogy maximum 10 éve tanítanak. Viszont volt szerencsém a kezdőköz/újonnan felvett tanárokhoz, és valamelyiküknél a nulladikosok is jobban beszélnek angolul. Ha pont közülük tanít majd valaki, akkor elég necces a nyelvtan jól megtanulni.


Ezek most a tanárok voltak csak, ha jót fogsz ki tehát, akkor nagyon jól jársz - de ne számíts a legjobbra. Fizikát pedig ne itt akarj tanulni, a suli elég humán beállítottságú.

Tanulni rengeteget kell, főleg így érettségi évében (bár gyanítom, ilyenkor mindenhol tepernek). Voltak heteim, amikor 7-8-9 témazárót írtam, plusz vizsgáztunk is angolból. Utána nem a pihenés következett sajnos, hanem egy ugyanilyen hét, csak angol vizsga nélkül. :D :D Ha idejössz és kolis leszel, 1000000% , hogy lesz részed éjszakai tanulásban.


Egyébként nem csak szidni akarom a helyet, tehát én ha fentiek ellenére is ide adnám be a jelentkezésem, mert egyrészt a suli megtanított tanulni, másrészt a közösségünk nagyon-nagyon jó! A kollégista élet vitathatatlanul a legjobb.


Sok a buli, vannak programok, suli is szervez (Valentin-bál, pl), általában jófejek a nevelők, van konyha, lehet főzni. Nagy az összetartás.

Ha jókislány/jókisfiú voltál, kicsi az esélye, hogy az is maradsz (de nem kell ezt túlgondolni - pia, cigi valszeg előkerül, más nem, de legalábbis sokkal merészebb leszel, és nőni fog az önbizalmad, nagyon jó lesz a társasági életed (ami nem a cigin és nem is az alkoholon múlik - azt még hozzáteszem, hogy ha egyiket sem "fogyasztod", senki nem fog téged itt lenézni).

Életre szóló (remélem, legalábbis :D) barátságokat köthetsz..


Összefoglalva... nekem olyan ambivalens az egész. Szeretem is, meg nem is: azért sokszor feltesszük magunknak a kérdést, hogy mégis miért jöttünk ide, stb. Néha annyira sokat kell tanulni, hogy beleőrülünk és sírunk, néha meg annyira nem értjük, miért nem tanulunk semmit, hogy fogunk így leérettségizni, stb... ez tantárgyfüggő.

A közösségi élet viszont kárpótol azért sok dologért. :) Ha van még bármi kérdésed, írj! :)

2018. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
38%
Hello en is ide jarok, elegge dank,tanarok meg elegge "kepzettek". Ha rohogni akarsz 5 evet itt a helyed
2018. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Elismerem jó suli, de ha egy szerény diák voltál, akkor ez a suli elűzi ezt belőled. Vagy a társaság. Egy barátnőm idejárt, de nagyon beképzelt lett. Tanításilag elismert. Ajánlani tudom én is, csak ne változz meg.
2018. febr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a hosszú válasz írója vagyok. :) annyira nem jellemző egyébként a beképzeltség, igaz, vannak kivételek. de mindenhol.. :) én inkább egy összetartó társaságban érzem magam :DD
2018. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha szeretsz segget nyalni a tanaroknak de legfőképpen drága latos igazgatonknak tetszeni fog ez a hely. Igaz semmit nem fogsz tanulni, szerintem még az eretsegire se fogsz rendesen felkészülni de te tudod. Jo tanar ebbe az iskolába? Ha mazlid van kifogsz parat, de focibol vagy fizikabol eselytelen. Viszont ha beteszed piriknek tuti kitűnő leszel.
2018. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Végül hova mentél? Amúgy igen, süllyesztő lett,mióta elballagtam......
2019. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha még olvassa ezt valaki, nem ajánlom a sulit. Egy évem van csak vissza, de ez egy pokol. A tanárok minimum fele évente cserélődik, az órák 80 százalékára nincs értelme beülni, annyira kevés a jó tanár. A koliban vagy nincs meleg víz, vagy forró folyik. A menza borzalmas, ha mégis jó, akkor kevés, mert a konyhások is szeretik. Az ebédszünet 15 perc, ami amúgy se elég, pláne a nulladikosoknak, akiket mindenki beelőz. Ja, és ha suliszünet előtti nap 9 órád van, mindenki leszarja, hogy azután te már nem tudsz hazamenni. Egy dologért nem mentem el, mert amikor idejöttem, még jobb volt ez a hely. Egyébként tanulni nem feltétlen kell többet a jó jegyekért, mint máshol. Kérdésekre szívesen válaszolok :)
2019. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
közben lett f**za besúgórendszer.... remélem, valaki ki**ssza onnan azt a nőt....
2019. jún. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!