Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sos, holnap írom az írásbeli...

Sos, holnap írom az írásbeli felvételit, tippek?

Figyelt kérdés
Olyen tippeket, praktikákat várok amik nálatok már beváltak. Valamint szerintetek mennyi összponttól számít egy írásbeli jónak?

2018. jan. 19. 14:23
 1/8 anonim válasza:
92%

Én is holnap írom, elmondom nekem mit mondtak! ;)


Nem kell 50 pontot írnod! Csak jobbat az átlagosnál. A tavalyi átlag 32 pont matek, és 36 pont magyar. Ez egy jobb gimibe is elég lehet!


A kávét, energiaitalt felejtsd el. Menj aludni akkor, amikor hétköznap szoktál, 9 után meg csukj le mindent (tv, telefon) és helyette olvass.


Reggel mindenképp reggelizz! Ha nem szoktál amúgy, most ezt akkor se hagyd ki! Egy tál müzlit egyél legalább.


Csoki minden mennyiségben! Fél rízkor egyél étcsokit, az egy órán belül elkezd hatni, tisztábban tudsz gondolkodni! Étcsokit vagy sima tejcsokit egyél

Ha nem rajongsz a csokiért, akkor újíts be szőlőcukorral, és mazsolával. (Tejcsokis mazsola mindent visz!!)


Ne akarj ne izgulni. Ez természetes dolog, mindenki izgul, csak valakin nem látszik annyira.


Szünetben semmiképp ne beszéljétek meg, ki- hova- mit írt, mert akkor mindannyiótok elbizonytalanodik, és nem fog jól menni a matek.


Légy optimista! Gondolj arra hogy az iskola meg lesz tisztelve azzal, hogy te elmentél felvételit írni! Önbizalom nagyon fontos!


MA NE TANULJ!! Nem ér semmit! Nem fog leragadni a fejedben! Ha nagyon nem bírsz magaddal, kapd elő a matek könyvedet és olvass bele a 7.-es anyagba. Ne magold, csak olvasd! Be fog ugrani minden.


Ma relaxálj, tornázz, és vezesd le a feszkót.

(Biztosan) Készültél, nincs értelme izgulnod, nyugtasd le a lelkiismereted.


Ha ott bepánikolsz, vegyél mély levegőket és lassan fújd ki őket. Ezt ismételd annyiszor, ahányszor szükséges. Ha úgy érzed, most lehiggadtál, folytasd a feladatot.


Csak akkor firkáld át, ha megvan ahelyes megoldás! Egy rossz feladat is több mint a semmi, és még pontot is kaphatsz rá!


Remélem, hasznosnak találod a tippeket. Én jelentkeztem 8 és 6 osztályos gimire, nem ez az első felvételim, így tudom mi fog rám várni és hogy érdemes felkészülni. Csak nyugi!


Sok sikert! :)

2018. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Az első jól összeszedte, csak a "Gondolj arra hogy az iskola meg lesz tisztelve azzal, hogy te elmentél felvételit írni!" mondatnál mosolyodtam el...


Sok sikert!

2018. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Pont arról akartam írni mint a második hozzászóló. Az iskola lesz megtisztelve? Mi a fszom? Te akarsz odamenni, nem ők akarnak annyira téged!
2018. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez tök hasznos volt!:D Ha valaki még hozzáfűzne bármit is, szívesen elolvasom!:)

Mindenkinek sok sikert a felvételihez!:)

2018. jan. 19. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az égvilágon semmit nem tanultam rá, ráadásul még vérzett is az orrom közben. Akkor még nem ötven pont volt, hanem 40, azt hiszem. A matek 34 lett, a magyar 21, pedig kitűnő tanuló voltam, csak kevés volt rá az idő. Utólag kederült, a későbbi magyartanárom javította és mintah érettségos fogalmazás t írtam volna, úgy javítottta.
2018. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ú, akkor belefuthatok ilyen tanárokba? Nagyon le tudnak húzni??
2018. jan. 19. 19:25
 7/8 anonim válasza:

Ne izgulj, rugd le a villanykortet😂

Nalam rendesen buli van. Es amugy jo tanulo vagyok.

Egyatalan nem stresszelek.

Szotyi meg meg a pergetok. Javaslom neked is! Es sok sikert mindenkinek.

Nem az eleted mulik rajta,egy jo szobelivel kihuzod magad.

2018. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csokit és sok szőlőcukrot viszek én is és reménykedem a legjobbakban.:(
2018. jan. 19. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!