Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az előző félévben elbuktam...

Ha az előző félévben elbuktam egy tárgyat, és idén felvettem, elmehetek belőle UVzni ebben a vizsgaidőpontban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, anélkül, hogy lettem volna vizsgaalkalmon.Mert, hogy a neptun engedte felvenni.
2018. jan. 20. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, uvézni csak az mehet, aki legalább egyszer már megbukott az adott vizsgaidőszakban
2018. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Nincs különbség uv és normál jegy között. Az uv csak egy formális dolog, amúgy az is ugyanolyan vizsgaalkalom, mint a többi, a rendszerben legalábbis
2018. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Ez nem teljesen igaz. A rendszerben meg lehet azt adni, hogy egy vizsgaidőpont UV legyen. Ez pedig azzal jár, hogy előtte legalább egyszer már vizsgáznod kellett a kurzusból (tehát nem feltétlenül lehet UV első vizsgaalkalom - ez a nevéből is egyértelműen adódik). Itt az a kérdés, hogy az adott vizsgaidőszakon belül kell rendelkezni elhasznált vizsgaalkalommal vagy kollektíven.
2018. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk ilyen nincs. Mindenki akkor megy vizsgázni először, amikor akar. Ha az az uv, akkor fel kell készülnie, hogy nem lesz több lehetősége, de ennyi. Az oktatónak kötelessége úgy rendezni a vizsgákat, hogy az uv ne számítson vizsgaalkalomnak, ergo a hallgatóságnak be kell férnie a másik, minimum 2 alkalomra. Nálunk is mondták, hogy tilos uvre menni először és jaj, akkor tudod csak felvenni, ha már vizsgáztál. Ez nem igaz, itt nem. Esetleg olyat szoktak csinálni, hogy utólag hirdetik meg az uv-t, hogy ne kapkodja fel az elején boldog-boldogtalan. De a rendszer engedi felvenni.
2018. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!