Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a jogász képzés a...

Milyen a jogász képzés a Debreceni Egyetemen?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok, és nagy valószínűséggel a Debreceni Egyetem jogi karát fogom választani, azonban még nem határoztam el magam teljes mértékben, mert először szeretném kikérni ottani jogász hallgatók véleményét a szakról, illetve a karról. Kérlek titeket segítsetek ebben.

2018. jan. 20. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan személyesen nem jártam oda, de jót hallani róla. Nyilvàn nem egyszerű, de elég színvonalas a képzés, csak jót hallottam róla. Egyetemibélet is jó. Meg ezért most ne utazzak 200 km-ert, mert ez van a csak a közeledben. Amúgy ezt a sorrendet szokták mondani:

ELTE ÁJK

SZTE ÁJK

PTE ÁJK

PPTE

Debrecen

Széchenyi Győr

Károli

2018. jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 - Lana - válasza:

Szia! Én itt tanulok, jelenleg IV. éves joghallgatóként. Szerintem teljesen korrekt, magas színvonalú az oktatás, nagyon sok (számomra legalábbis)érdekes szabadon választható tárgy közül választhatsz, és az ott szerzett tudást esetleg kamatoztatni is tudod, természetesen a kötelező tárgyakon kívül. Mindemellett lehetőséged van kutatni egy számodra kiválasztott témát, arról előadást tartani intézményi vagy nemzetközi színvonalú konferenciákon, cikkeket, publikációkat írni.

Továbbá nagy előny szerintem, hogy félévenként lehet ösztöndíj pályázatokat benyújtani - kizárólag a vidéki jogi karokon van erre lehetőség - melynek meghatározott összege 2018-tól emelkedett 300 ezer Ft-ra.

Remélem nagyjából tudtam segíteni, ha van még kérdésed írd meg nyugodtan!

2018. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!