Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy megbuktam egy tárgyból és csúszni fogok egy évet?

Figyelt kérdés

És fogalmam sincs mit csináljak, tényleg. Még van egy tantárgyam egy hét múlva, arra felkészülök rendesen, ami tőlem tellik, de ennyi.

És utána fogalmam sincs, annyira félek, mint még soha.

Volt már valaki így? Van itt egyáltalán jó döntés?

Az előbb írta csak be, eddig reménykedtem. Nem a szüleimtől félek, hanem hogy mihez kezdek, dolgozni vagy levelezőre.


2018. jan. 20. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit túlparázod a dolgot. Nyilván nem túl szerencsés dolog, de így hogy csúszol gondolom lesznek "könnyebb" féléveid. Tanulj nyelvet, menj Erasmusra, vállalj diákmunkát stb. Hasznosan is el lehet tölteni az időt. Ha csak a hasadat fogod süttetni abban az időben, akkor nyilván időpocsékolás. De ha hasznot húzol belőle, akkor utólag nem lesz meg a keserű szájíz.
2018. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
(Vagy írj TDK-t, az is jól tud mutatni egy önéletrajzban.)
2018. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam több előnye volt a csúszásomnak, mint hátránya: addig egy jó képességű, de rendszerezetlen, felelőtlen lusta barom voltam, megérdemeltem, hogy megtanuljam, hogy kell szervezni az életemet és hol a helyem...


Én kihasználtam a csúszást, 5. félévben elkezdtem a szakdogám, egy hosszmetszeti kutatást, amihez az adatokat egy évvel később is fel tudtam venni így. Mivel ez sokaknak nem fér bele és macerás, elég nagy kincsnek számít. Mondanom sem kell, hogy imádta a témavezetőm. Emellett megtanultam spanyolul középszinten és volt időm dolgozni is egyetem mellett, mivel 4. félévben minden lehetséges tárgyat direkt felvettem, hogy utána csak 1-2 napra tömbösített gyakorlataim legyenek, a többi szabad.:)) És közben kitaláltam, hogy hova megyek mesterre, nem lóhalálában bejelöltem valamit, amire azóta rájöttem, hogy egy nagy szar. Hihetetlen, mire elég egy év 🤔


A szüleim nem örültek neki, de tudták, mennyire bánt, így nem nyaggattak. Meg azóta látják is, hogy mindent komolyabban veszek és elégedettek velem így is.😇 Nekem csak annyit mondtak, hogy úgy is tudom, hogy ha kibukok, nem tudnak eltartani, sem a tandíjat fizetni, szóval ésszel a bukásokkal.:)

2018. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csináljam meg a maradék tárgyat, nem?

Tök rossz, hogy ez nem az első félévem, hanem már a második év, mert akkor otthagyhatnám.

De ilyenkor vissza kell fizetni a tánogatott féléveket, vagy mi lesz? Valószínű át is sorolnak önköltségesre, hiába lett a többi tárgyam 3-as és 4-es.

2018. jan. 20. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell visszafizetni semmit. A képzési idő másfélszeresén belül kell diplomát szerezned, ebbe 1 év csúszás belefér.

Ha átsorolnának, akkor passzív félévre mész (vagy kiíratkozol), újrafelvételizel államira, elfogadtatod a meglévő kurzusaidat és csinálod tovább a dolgodat. Ebben az esetben sem kell visszafizetni, mert 1 éven belül újra létesítesz jogviszonyt (ez a hallgatói szerződés szerint nem gond).

2018. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

A mostani félévem nekem is rosszul sikerült..

Mindent a végére hagytam és most érzem, hogy mennyire felgyülemlett az egész.

85%, hogy meglesz minden... de ott az a 15% is és akkor aztán magyarázkodhatok.. nehezíthetem a saját életemet(épülős tantárgyak..)

2018. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is inkább előnye volt. Volt egy szabad félévem amikor elkezdtem dolgozni szakmámhoz kapcsolódó diákmunkában és szerencsére tudtam maradni itt szakmai gyakorlatra is. Mivel a diákmunka elég rugalmas volt mellette megcsináltam az angol felsőfokút ami kellett a diplomához, kitaláltam a szakdogám témáját meg összeszedtem hozzá anyagokat és még az államvizsga tételeknek is nekiálltam. Úgyhogy így volt egy évem felkészülni az államvizsgára meg összeszedtem egy év szakmai tapasztalatot. Eléggé bosszantott, hogy csúszok, de utólag örülök, hogy így alakult. Rendesen szenvedtek utolsó szemeszterben a szaktársaim hogy mindent megcsináljanak, voltak akik aztán pont azért csúsztak mert nem volt idejük a szakdogát befejezni vagy nyelvvizsga hiánya miatt később kapták meg a diplomájukat.

Amúgy egyszerűbb ha túlesel rajta és megmondod csak hogy XY tárgy miatt csúszol. Dolgozni szerintem ha van időd jobban megéri, akár csak részmunka időben vagy diákként. Könnyebb, mint órák mellett menni és ha szakmádhoz kapcsolódik később még jól jön pályakezdőként.

2018. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!