Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vizsgakurzus minek minősül?...

A vizsgakurzus minek minősül? Tárgyfelvételnek vagy vizsgalehetőségnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeptemberben kezdtem az egyetemet ,most lett vége a vizsgaidőszaknak az első félévemben. Van egy egy éves tárgyam amiből nem voltam vizsgàzni és most mondták a többiek hogy vegyem fel vizsgakurzusra csináljam meg és így felvehetem belőle a második részét. Az lenne a kérdés hogy ha felveszem de mondjuk nem sikerül akkor most ez minek minősül ? Sima vizsgának és elvesztettem egy vizsgalehetőséget vagy tárgyfelvételnek és már csak egyszer vehetem fel ezt a tárgyat a háromból ?(egyszer ugye már felvettem a szemeszter elején) Előre is köszi a válaszokat!

2018. jan. 20. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgakurzus vizsgakurzus. Lényege hogyha felveszed akko rfelveheted a ráépülő tárgyat is ugyanabban a szemeszterben. Viszint ha bukod a vizsgakurzuson a vizsgát akkor bukod automatikusan a felvett ráépülő tárgyat is. Az lenne az egésznek a lényege hogyha buktál egy vizsgát ne kelljen csúsznod egy évet. Értelemszerűen ha nem épül rá semmi nem kell felvenni a vizsgakurzust (és nem is indítanak). Úgy veszed fel mint egy tárgyat de nem jársz semmilyen órára hanem elmész majd vizsgázni ev időszakban.
2018. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyfelvételnek ha felveszed, és vizsgalehetőségnek, ha elmész belőle vizsgázni.
2018. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezeket értem és köszönöm is a választ de holnaptól lehet majd nálunk vizsgakurzusra jelentkezni és fel szeretnem venni. Pont azért amit az első írt hogy a ráépülőt meg tudjam csinálni de ha pl nem sikerül akkor nem vehetem fel a ráépülőt ezt értem. De a kérdés az hogy ha felveszem ezt a vizsgakurzust és nem sikerül akkor azt a tárgyat ami miatt mentem fel vehetem e tárgyfelvételben még kétszer vágy márcsak egyszer vagy buktam egy vizsgalehetőséget az 5ből ?
2018. jan. 21. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:
ha sikerül vizsgázhatsz , ha nem akkor nem a másikból sem értelemszerűleg.
2018. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!