Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon elrontottam a felvételi...

Nagyon elrontottam a felvételit. Szerintetetek van esélyem?

Figyelt kérdés

A matekkal gyűlt meg a bajom leginkább. Teljesen bepánikoltam, a feladattipusok olyanok voltak, amikből nem vagyok túl jó(szöveges pl) és örülhetek, ha van 12 pontom. Pedig nagyon sokat gyakoroltam,oldottam a régebbi felvételiket,és ugy tűnt, azok a feladatlapok sokkal jobban voltak összeállitva. Nem csak azert mondom mert 36 pontosakat irtam. Egy barátom 5 pontot szerzett, és 5ös matekból, egész félévben gyakorolt.A magyar jó lett, ilyen könnyű feladatlapot még sose láttam,bár ennek csak örülni tudok. Kb 43 pont.

Ebbe a két suliba szerettem volna nagyon bekerülni.

Szerb Antal Gimnázium

Corvin Mátyás Gimnázium.

Az átlagom 4,6.

A szerb nekem esélytelen, de a Corvin?


2018. jan. 21. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A Corvinban igazán nem magas a mérce:S
2018. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Matematika tanárként a matematika felvételiről tudok nyilatkozni. Ha a barátod ötös volt matekból és csak 5 pontot szerzett, akkor nagyon nem bírja vizsgahelyzetet (esetleg nagyon gyenge általánosba jár ahol semmire megadják az ötöst).

A nyolcadikos felvételi első két feladatát meg kellett volna csinálni hibátlanul mert típuspélda volt. A harmadik logikai, a negyedik grafikonelemzős ami szintén típuspélda volt. Ezeket a régi feladatsorok megcsinálásával be lehet gyakorolni.

Nem sorolom tovább de szerintem egy jól összeállított feladatsor volt ami igazán jól szórt. 90 dolgozatból nálunk volt nulla és 49 pontos is.

Valószínűleg a vizsgahelyzetet nem bírod ha a régebbi feladatsorok 30+ ra sikerültek. Simán meg kellett volna írnod ilyen eredménnyel legalább 20 pontosra.

Lehet keresni az okokat az eredmenyed miatt, de előbb várd meg a hivatalos végeredményt. Az eredmények ismeretében keresgélhetsz iskolát, de elitgimikről ne is álmodozz.

Sajnos a diákok minden évben azt mondják, hogy az idei feladatsor milyen nehéz volt és az előzőek meg milyen könnyűek, pedig ez nem így van.

2018. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első 3 jól ment kb. Tudom hogy a vizsgastressz is benne van a dologban. Sőt! De véleményem szerint ez inkább mérte azt, hogyan teljesítűnk stresszhelyzetben, és nem adott pontos meghatározást a kompetenciánkra.

Nem akarom a feladatlapot okolni, hogy rosszul írtam meg. Írhattam volna jobbat is, ha korrigálom a hiányosságaim. Pl gyakorolom a szöveges feladatokat.

Csak nekem sokkal barátságosabbak voltak a régebbi feladatlapok.:)

2018. jan. 21. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:
A feladatsor semmivel sem volt nehezebb, mint a tavalyi, sőt. Otthon persze, hogy barátságosabbnak tűnik minden. Hidd el az átlag vizsgázó 5-10 ponttal mindig kevesebbet ír, mint otthon. Kivéve azok akik amúgy járnak tanulmányi versenyekre. Inkább örüljetek, hogy a magyar ennyire könnyű volt idén.55 ponttal még ha a hozott pontod 50 lenne sem lenne esélyed a Szerb Antalba, sajnos, angolra 118 pont kellett tavaly, németre kevesebb jóval, de nem ennyivel. Corvint próbáld meg, angolra nehéz lesz, még nagyon jó szóbelivel is de humánra vagy infóra bejuthatsz. Azért mindenképp írj még be más sulikat, pl Táncsics,Álmos vezér nyelvi tagozat vagy Kőrösi Csoma XVII. kerület emelt angol hogy csak a környékről mondjak.
2018. jan. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Kőrösi a gimnáziumi rangsorban kb 8 hellyel áll előrébb, mint a Corvin mellesleg.
2018. jan. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem pedig nehéz volt a matek! Én is kitöltöttem az előző évek felvételi lapjait többször is. Itt meg.. némelyiknél csak néztem hogy mi vaaaan? Ezenkívűl az idő is kevés rá mert azért akadt benne gondolkozós feladat!!! ééés nem vagyok kettes matekból ezt hozzá teszem!
2018. jan. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!