Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne ebben az esetben...

Érdemes lenne ebben az esetben passziváltatnom?

Figyelt kérdés
Újra fogok felvételizni, mert nem jött be a szak már az első héttől kezdve, és ezért nem nagyon tanultam értelemszerűen. A problémám az, hogy ha én nem passziváltatok a következő félévben, akkor az utolsó két félévemben megszerezett kerditátlag max 16 lesz, és ahhoz hogy maradhassak államin 18-nak kell lennie. Ha én újrafelvételizek, akkor ez fog számítani és nem is vehetnek fel államira, vagy ugyan úgy ha államira jelentkezek és megvan a pontom(mert meg lesz bőven) akkor fel is vesznek?

2018. jan. 21. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmit nem befolyásol. Annyi lenne hogy őszre elveszítenéd az ösztöndíjad a jelenlegi képzésen, de ettől még felvehetnek államira. Én nem passziváltam hanem felvettem pár tárgyat amit el tudtam fogadtatni az új szakon is és diákként dolgoztam, passzív alatt melódiák nem közvetített volna a kinézett melóra azért maradtam aktívon. Az egyetlen hátránya, hogy egy állami szemesztert elpocsékoltam vele. Nyáron kaptam levelet, hogy ide elvesztettem az ösztöndíjam, ettől függetlenül az egyetem másik szakára meg felvettek államira. Azt neked kell tudnod, hogy aktív vagy passzív jogviszony jobb-e most neked, de nem érinti az új szakod.
2018. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Óh ebben reménykedtem, köszi a választ. :D

Akkor én is azt fogom csinálni mint te, mert így terveztem alapból, csak nézegettem össze vissza és nem voltam biztos benne hogy ez így működik. :D

2018. jan. 21. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!