Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK történelem szak,...

ELTE BTK történelem szak, ELTE történelem-földrajz tanári szak, vagy esetleg Károli történelem szak? Melyiket ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés
ha bármilyen más ajánlásotok van, ne tartsátok magatokban, elsősorban a történelem érdekel

2018. jan. 24. 19:32
 1/4 anonim válasza:
83%

Szia! Én most vagyok túl az ELTE történelem képzés első félévén. Nagyon szeretem a szakot, bár van néhány értelmetlen tárgy amit nem értem miért kell tanulnunk. A képzésben nagyon jó, hogy nem épülnek egymásra tárgyak bármelyik tárgyat felveheted bármikor, így igazából körülbelül nulla esélyed van, hogy a három éves alapképzésből hirtelen négy év legyen. Én azért az Eltét választottam, mert hiába voltam nagyon ELTE ellenes gimis koromban azért a történelem képzés mégis itt a legjobb szerény véleményem szerint. A későbbi megélhetés kicsit kérdéses, néhány felsőbb éves se tudja még nagyon, hogy mit fog dolgozni sokan inkább egy teljesen más mesterképzést választanak és nem a történelemmel mennek tovább. Engem személy szerint a levéltár specializáció érdekel ezért jöttem töriszakra ami talán még az egyik olyan terület amivel jól el lehet helyezkedni a diplomával.

Sok sikert neked! :)

2018. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Én is erősen hajlok az ELTE felé, ebben megerősített a te véleményed is.
2018. jan. 27. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A Károli sokkal közvetlenebb és személyesebb, az ELTE-n egy szám vagy, a Károlin kolléga.
2018. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit tipikusan azok mondanak, akik sosem jártak az ELTE-BTK környékén. Igen, nagyobb, de emiatt jobbak a tanárok, összetettebb az anyag és ami a legfontosabb: jobbak a kutatási lehetőségek.
2018. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!