Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Növényorvos Msc a cél -alapkép...

Növényorvos Msc a cél -alapképzésre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Igazán a SZIE MKK és a kertészeti alapképzése versenyzik egymással. Hol jobb színvonalú az alapozás? - főleg a fontos tárgyak kémia, biokémia, talajtan, kórélettan, növényvédelem, rendszertan, növényélettan érdekelne. Ha van itt olyan, aki növényorvosként végzett, az ő tapasztalataira is kíváncsi lennék! Illetve ha a BOKU (Bécs) van valakinek infoja, az is érdekelne! Köszönöm!

#Bécs #BOKU #SZIE #növényorvos kertészeti
2018. jan. 25. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biológia alapképzésben is gondolkodhatsz, nekünk első félévben van rendszertan, szervezettan, aztán jön majd az élettan, talajtan, ilyesmik. Sokat fókuszál a növényekre ez az alapképzés is, sok botanikus is biosz alapról kerül ki.
2018. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, én is gondolkodtam rajta, szeretem a bioszt, de közben jó lenne a szakmát is tanulni. De be fogom írni a biológiát is, aztán majd a sorrendet eldöntöm. Bioszra hova érdemes? Szeged? ELTE?
2018. jan. 25. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Debrecenben tanulok, pedig eredetileg pesti vagyok, az Elteről nem sok jót hallottam. Itt viszont nagyon jól érzem magam, a tanáraim egyben kutatók is, tehát mindig éppen a tudomány állásának megfelelő információt mondják, nagyon közvetlenek, és segítőkészek. Szerintem aki eltökélt és elkötelezett, annak nem megoldhatatlan ez a szak :)
2018. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld :)
2018. jan. 25. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, de hátha másnak segít.


Felejtsd el a biológiát, egyenes ágon, azaz plusz kreditek nélkül csak a mezőgazdasági mérnöki, kertészmérnöki, növénytermesztő mérnöki, erdőmérnöki szakok elvégzése után mehetsz. És igazából ezek után van ennek értelme is. Mivel a növényvédelem döntő részt a nagyüzemi mezőgazdálkodást szolgálja ki, egy biosz BSc-vel óriási hátrányból indulsz szerintem. Az elméleti alapjaid nagyon erősek lesznek, de a szakma megértéséhez szükséges növénytermesztéstani ismereteid a béka segge alatt lesznek. Lehet hogy fel tudod hozni arra a szintre ami kell de nem tartom valószínűnek.

2018. dec. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm, hogy írtál. Azóta nálunk valóban megoldódott a helyzet, a fiam emelt kémia-biosz érettségit tett elég jó eredménnyel /84% és 90%/ és Bécsbe ment a BOKU-ra, most elsőéves. Egyelőre nem bánta meg...
2018. dec. 10. 15:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit tanul ott?
2018. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül a BOKU/ Agrarwissenschaften-re iratkozott. Egyben van az agrár és a kertészeti képzés, illetve később majd lehet szakosodni.


Lehetséges fókuszok a következők:

Növénytermesztés, Állattenyésztés, Agrár-élelmiszeripar,

Kertészet, gyümölcstermesztés és szőlőművelés, Ökológiai mezőgazdaság, Agrárbiológia. Egyelőre annyit lát, hogy érdemes volt emelten érettségiznie, illetve faktos volt amtekból is, annak is hasznát veszi

2018. dec. 10. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!