Átiratkozhatok?

Figyelt kérdés
Láttam az utóbbi időben hasonló kérdéseket, de attól még veszem a bátorságot és megkérdezem... Szerintetek hogyan vesznek fel a JAG-ba?? (József Attila Gimnázium, Pest) láttam, hogy többször kérdezték, hogy átmenjenek-e, meg, hogy hogyan tudna... De ez engem nem érdekel. Én félévkor szeretnék átmenni, azaz most, hogy egy jobb közösségbe kerüljek, illetve, jobb nyelvoktatásban részesüljek. Körülbelül milyen legyek kellenek a 9 évfolyam, nyelvi orientációs részére? Van egy hármasom sajnos,(matek) ami egyébként majdnem négyes, pár négyesem,(fizika, infó, angol) de az ilyenek, mint irodalom,nyelvtan, francia, föci, kémia, ezek mind ötösök.. tudom, hogy nem a legfényesebb a bizonyítványom, de a JAG miatt összeszedtem magam hátha felvesznek. Hallottam, láttam hogy többen is pályáznak a "helyemre", meg hogy eleve túljelentkezés volt már tavaly felvételinél, de így félévkor csak egyszerűbb bekerülni. Javuló tendenciát mutat a teljesítményem, ellégé könnyen ismerkedem, központi ember vagyok, szval a beilleszkedés részével nincs baj. A tanulmányokkal van inkább..de az is inkább a lustasàgom miatt volt/van illetve azért, mert reménytelennek éreztem az a helyzetemet. A szóbelim 70 pontos lett tavaly, ha ez számít valamit, hozott pontjaim a tantárgyakból pedig 45 lett. 15 éves vagyok, várok minél több választ! Köszi :))

2018. jan. 25. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed erről magát a JAG-ot? Persze azért készülj fel arra hogy nem kötelesek Téged átvenni.

A szüleid kérnek időpontot az igazgatótól, majd bementek személyesen. Ott felmérik hogy hol tartasz éppen a tanulásban és milyen szinten vagy. Ha nem ütöd meg a mércét akkor elutasítanak.

2018. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"így félévkor csak egyszerűbb bekerülni"


Ha így lenne, mindenki így akarná csinálni...

Fel kell hívni az igazgatót, hogy egyáltalán elvileg szóba jöhet-e, van-e olyan osztályuk, aminek nem telített a létszáma, milyen nyelveket tanulnak ők, milyet tanultál eddig te és milyen szinten, stb.

2018. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!