Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt aki Pázmányon tanul...

Van itt aki Pázmányon tanul Bionikát?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed a szakról? Olyan mint amilyennek elképzelted?

2018. jan. 25. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Már végeztem MScn, PhD-t csinálom és dolgozok mellette szakmai munkát. Személy szerint én megtaláltam a számításomat, kb ezt képzeltem, vártam el a szakról.

Ami tudást fel akartam szívni, azt felszedtem, és a fő cél emellett a kapcsolati tőke volt, professzorokkal, intézetekkel, cégekkel. Ez is szerintem korrekt, főleg ha kutató szeretnél lenni, már MSc alatt dolgozhatsz.


Viszont nem árulok zsákbamacskát. Ez a szak nagyon nagy önállóságot, kreatív gondolkozást igényel. Itt neked kell felszedned a szakmai tudást, kapcsolai tőkét, mert csak az alapokat kapod meg.

Az viszont tény, hogy az emberek 90%-a erre alkalmatlan, mert azt várják, hogy megtanulják a tárgyakat 5-ösre, és egyből lesz munkájuk mert a diploma egy jogosítvány a munkára. Nem. Abszolút önállóan kell megszerezni minden tudást, főleg szakmai kapcsolatok által.


Ez sok tényezőtől függ, de jóval nagyobb elhivatottság, motiváció és érett gondolkozásmód kell ehhez, mint ami egy átlag 18 évesben van. Sokan azt sem tudják mit szeretnének. Amivel nincs semmi gond, csak kétesélyes, mert nem lehet tudni milyen személyiség az illettő.


Másik két tévhit, hogy egyből magas fizetés lesz. Na de mire? Semmiféle mérnöki tapasztalatod nem lesz, kivétel ha nem teszel érte. Kutatásban pedig nincs túl sok fizetés, márpedig nagyrészt kutatók fognak végezni. Ha mérnöki, programozói tudást felszeded, akkor indulsz nagy előnnyel a hagyományos biológusok/orvosok/mérnökökkel szemben. Ezt sajnos kevesen fogadják el. Ez nem az a magolós szak, hogy x oldalt elolvasol/betanulod a képleteket és van melód azonnal.


Másfelől, külföldön csak az boldogul ezzel a szakkal, aki vagy ott végez MSc-t, vagy felszedi önállóan azt a szakmai tudást és kapcsolati tőkét, ami ehhez kell. Akkor az egyetem egy jó közösség és táptalaj ennek.


Szóval ha érzed magadban a 10%-ot, és hogy képes vagy önállóan szenvedni, tanulni, és sokszor ingyen dolgozni az elején + nyomulni a szakmai területen minél előbb, és megtalálni a specializációd ami érdekel... akkor korlátlan lehetőségeid lesznek. A legjobb hi-tech cégekben és laborokban dolgozhatsz. Akár Elon Musknál is 8-10 éven belül :)

2018. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!